Generacja Y - bunt przeciwko ramówce w telewizji

Generacja Y - bunt przeciwko ramówce w telewizji

01.06.2015 15:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Generacja Y to pokolenie, które ma od 20 do 35 lat. Urodzili się w schyłkowym okresie PRL-u lub po transformacji lat 90 - tych. Nie boją się technologii, bez smartfona nie wychodzą z domu, a bez dostępu do internetu czują się jak bez ręki.

Polskie „ygreki”. kochają możliwości jakie daje im dostęp do internetu. Najchętniej oglądają YouTube, ale cenią też rodzime inicjatywy. Szczególnie serwisy VOD oferujące filmy i seriale. W świecie niedrogiej elektroniki smartfony i tablety dostępne są dla każdego. Internet mobilny tanieje, a całkowite odejście od limitów w transferze danych jest tylko kwestią czasu. Dzięki tej galopującej multimedialnej rewolucji, generacja Y może obejrzeć w domu kinowe hity i nadrobić serialowe zaległości wtedy kiedy chce, i gdzie tylko ma na to ochotę.
Dla "ygreków", telewizor to niekoniecznie obowiązkowy sprzęt. Ci, którzy tak nie uważają, chętnie wybierają modele z funkcjonalnością Smart TV. Między innymi dlatego, że można je wykorzystać do obejrzenia treści zupełnie innych niż w telewizji. Dla miłośników gier, telewizor to przystawka do konsoli. Z roku na rok przybywa osób, które zamieniają 30. 40 lub 50 cali na 100 cali i więcej, wybierając projektor z systemem Android.

Jadąc na wakacje często zabieramy takie urządzenie, które spokojnie zmieści nam się do podręcznego bagażu. Najczęściej jest to właśnie tablet, który staje się przepustką do mobilnego kina. Ci, dla których ekran o przekątnej 7 czy 1. cali to za mało na mobilne kino, zawsze mogą sięgnąć po kieszonkowy projektor. Wygodny i funkcjonalny gadżet, który wzorem smartfonów wyposażony jest we własną baterię. Technologia wyświetlania obrazu zrobiła w ostatnich latach ogromne postępy, dzięki popularyzacji niewielkich i żywotnych lamp LED. Kieszonkowe projektory pozwalają na wyświetlanie obrazu o przekątnej od 60 do nawet 120 cali. Atrakcyjne są szczególnie te modele, które dzięki modułowi Wi-Fi wspierają bezprzewodowy streaming wideo z urządzeń mobilnych.
Niedługo w dorosłe życie zacznie wkraczać kolejne pokolenie, które na świat przyszło na przełomie wieków. Zobaczymy jaka wtedy nastąpi rewolucja technologiczna.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)