Garmin Forerunner 110 - prosty i funkcjonalny asystent treningów

Garmin Forerunner 110 - prosty i funkcjonalny asystent treningów

Garmin Forerunner 110 - prosty i funkcjonalny asystent treningów
Źródło zdjęć: © Garmin
08.04.2010 11:51, aktualizacja: 08.04.2010 12:10

Firma Garmin ogłosiła wprowadzenie na rynek nowego urządzenia treningowego z rodziny Forerunner - Forerunner 110 - osobistego, intuicyjnego i atrakcyjnego cenowo rozwiązania, przeznaczonego dla biegaczy, którzy chcą kontrolować swoje wyniki, wiedzieć jak szybko i jaki dystans pokonują podczas ćwiczeń i treningów

Oprócz wyświetlania czasu i odległości, Forerunner 11. pokazuje również tempo aktualnego okrążenia, przebyty dystans (jeśli włączona jest opcja automatycznego zapisywania danych okrążenia - auto-lap) lub czas trwania biegu. Biegacze korzystający dodatkowo z pulsometru Garmin (oferowanego osobno oraz w wybranych pakietach), mają możliwość monitorowania wysiłku podczas ćwiczeń. Urządzenie pokazuje aktualne tętno oraz ilość spalonych kalorii wyliczoną na podstawie wartości pulsu. Intuicyjny system menu ułatwia przeglądanie danych dotyczących biegu, dostępnych dzięki opcji auto-lap, ustawianie alarmu lub edytowanie profilu użytkownika.

Obraz
© (fot. Garmin)

Urządzenie Forerunner 11. jest odporne na działanie wody i wilgoci, zainstalowany odbiornik GPS charakteryzuje się wysoką czułością, dzięki zastosowaniu technologii HotFix, która umożliwia szybkie nawiązywanie i utrzymywanie połączeń z satelitami – nadaje się doskonale do stosowania w gęstych lasach lub w labiryntach ulic dużych miast.

Garmin Forerunner 11. dostępny jest w trzech zestawach kolorystycznych - czarny/szary, antracytowy/czerwony oraz szary/różowy. Urządzenie zapewnia 8 godzin pracy w trybie GPS/ treningu oraz do trzech tygodni w trybie oszczędzania energii. Dzięki temu, kiedy nie trenujemy, możemy korzystać z niego jak ze zwykłego zegarka.

Zastosowany w urządzeniu interfejs USB pozwala oszczędzić czas dając możliwość jednoczesnego ładowania akumulatora i łączenia się z serwisem Garmin Connect. Za pomocą złącza USB użytkownicy mogą również pobrać aktualizacje oprogramowania dostępne na stronie www.garmin.com.

Serwis Garmin Connect (http://connect.garmin.com) pozwala użytkownikom na szybki i łatwy dostęp do informacji dotyczących analizy biegów, wyników końcowych i przebiegu tras. Za jego pośrednictwem można również dzielić się informacjami o swoich treningach ze znajomymi i społecznością fitness, liczącą obecnie ponad 2. milionów aktywnych użytkowników na całym świecie.

Garmin Connect udostępnia wszystkie przydatne informacje takie, jak: czas, odległość, prędkość, wysokość nad poziomem morza oraz tętno. Dane te prezentowane są w postaci przejrzystych wykre-sów, ilustracji, raportów; wielu rodzajów map (układ ulic, zdjęcia satelitarne, mapy topograficzne oraz mapy hipsometryczne) oraz za pomocą popularnej aplikacji Google Earth.

Urządzenie Forerunner 11. przechowuje i wyświetla do 200 godzin danych archiwalnych, dlatego biegacze mogą oglądać wyniki końcowe nawet w przypadku, gdy nie są w stanie połączyć się z serwisem Garmin Connect.

Właściwości i specyfikacja produktu

• Odbiornik GPS o wysokiej czułości, z technologią HotFix;
• Zapisuje dane dotyczące: położenia, prędkości / tempa, przebytej odległości i spalonych kalorii;
• Obliczanie ilości spalonych kalorii w oparciu o technologię firmy Firstbeat (tylko wersja z czujni-kiem tętna), obsługa technologii ANT+;
• Interfejs USB, zgodny z serwisem Garmin Connect;
• Wodoszczelny do głębokości 1 m (klasa ochrony: IPX7);
• Automatyczna konfiguracja stref czasowych;
• Wbudowany akumulator litowo-jonowy: do 8 godzin pracy w trybie treningu oraz do 3 tygodni w trybie oszczędzania energii;
• Masa: 52 g;
• Wyświetlacz: 2,5 x 2,5 cm (szerokość x wysokość);
• Rozdzielczość wyświetlacza: 52 x 30 pikseli (szerokość x wysokość);
•. Wymiary: 4.5 x 6.9 x 1,4 cm (szerokość x wysokość x głębokość).

Zbuduj doskonałą sylwetkę dzięki ćwiczeniom opisanym w serwisie fitness.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)