Garmin Fenix 2 - zegarek GPS dla ambitnych

Garmin Fenix 2 - zegarek GPS dla ambitnych
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

26.02.2014 11:26, aktual.: 26.02.2014 13:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Garmin pokazał zegarek Fenix 2 - drugą generację zegarka GPS, który oprócz możliwości nawigacyjnych wyposażony został w funkcje treningowe i rozbudowane możliwości współpracy ze smartfonem. Urządzenie wyposażono w odbiornik GPS, wysokościomierz barometryczny i 3-osiowy kompas.

Fenix 2 wyświetla na bieżąco takie parametry jak dystans, czas, tempo i tętno (czujnik tętna dostępny osobno) oraz zaawansowane dane dotyczące dynamiki biegu. Zegarek monitoruje także szacowany pułap tlenowy, umożliwiając ocenę poziomu sprawności biegacza. Ponadto, dzięki funkcji Asystent Odpoczynku, zegarek określa czas potrzebny do regeneracji po treningu, a po rozpoczęciu ćwiczeń ocenia, czy organizm jest już gotowy do kolejnego wysiłku.

W połączeniu z czujnikiem HRM-Run, Fenix mierzy parametry dynamiki biegu, takie jak rytm, odchylenie pionowe i czas kontaktu z podłożem, dostarczając tym samym informacji o technice biegacza. Funkcja Virtual Partner pozwala natomiast na ustawienie czasu, dystansu lub określonej prędkości, tak aby w czasie treningu móc rywalizować i porównywać swoje dane z parametrami wirtualnego przeciwnika. Wbudowany akcelerometr pozwala śledzić dystans i tempo nawet w zamkniętych pomieszczeniach, takich jak sale treningowe, bez konieczności stosowania dodatkowych czujników na nogę.

Dzięki możliwościom bezprzewodowej technologii Bluetooth, dane rejestrowane przez zegarek są na bieżąco przesyłane za pośrednictwem kompatybilnego smartfona z aplikacją Garmin Connect Mobile do serwisu Garmin Connect. Funkcja LiveTrack umożliwia zaproszenie bliskich za pośrednictwem e-maila lub serwisów społecznościowych do śledzenia na żywo naszych treningowych zmagań, z uwzględnieniem informacji o aktualnej pozycji i szczegółów sesji.

Menu zegarka pozwala w prosty sposób przełączać się między różnymi trybami aktywności. Do wyboru mamy dedykowane profile, które uwzględniają istotne dla danej dyscypliny parametry. Poza popularnymi rodzajami aktywności, takimi jak bieganie, jazda na rowerze czy wspinaczka, Fenix 2 posiada również tryb Ski-Board, XC Ski oraz Swim.

Tryb Ski-Board przeznaczony dla narciarzy i snowboardzistów umożliwia rejestrowanie parametrów jazdy, automatycznie zatrzymując pomiar czasu i dystansu, kiedy się zatrzymujemy lub korzystamy z wyciągu. Zegarek uruchamia się automatycznie przy kolejnych zjazdach, a każdy z nich liczony jest osobno.

W trybie Swim zegarek rejestruje wymachy ramion, dystans, tempo i czas zarówno w otwartych, jak i zamkniętych akwenach. Podczas pływania na basenie zegarek mierzy długość toru, rozpoznaje styl, jakim pływamy oraz oblicza nasz wynik SWOLF, na podstawie którego można zmierzyć swoją efektywność.

Podobnie jak poprzednik, Fenix 2 został wyposażony w odbiornik GPS, wysokościomierz barometryczny i 3-osiowy kompas. Dzięki temu stanowi on w pełni funkcjonalne narzędzie nawigacyjne umożliwiające planowanie wypraw, zapis wykresu śladu, tworzenie tras i dodawanie waypointów, np. campingów. Funkcja TracBack pozwala wrócić po własnych śladach do punktu startowego, a pamięć zegarka pomieści 1. 000 punktów i 1000 waypointów.

Zegarek zamknięty jest w stalowej, wodoodpornej obudowie. Odporne na zarysowania wypukłe szkło mineralne, wyświetlacz z trybem odwróconych kolorów i czerwonym podświetleniem LED sprawdzą sie zarówno podczas dłuższych wypraw, jak i na co dzień. Bateria, w zależności od ustawień, pozwala korzystać z zegarka do 5. godzin w trybie GPS lub przez pięć tygodni w trybie zegarka. Dodatkowo, dzięki funkcji Smart Notification, po sparowaniu urzadzenia z iPhonem 4S lub nowszym, możemy odbierać e-maile i wiadomości tekstowe bezpośrednio na ekranie zegarka.

Ceny: od 40. Euro (około 1660 zł) do 450 Euro (około 1870 zł) - w zależności od dodatkowego wyposażenia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)