Gadżety dla taty

Gadżety dla taty
Źródło zdjęć: © Play Underwear

23.06.2009 13:03, aktual.: 06.03.2017 13:07

Gadżety dla taty

W nadchodzące dni gorącego lata z pewnością nie raz będziemy narzekali na lejący się z nieba żar. Dzięki tym bokserkom możliwe będzie bieganie po domu lub po plaży w maksymalnie "chłodnym" stroju.

Cena: 26 zł

1 / 9

Uniwersalny uchwyt samochodowy

Obraz
© coolestgadgets.com

Czy tata dużo podróżuje samochodem? Używa odbiornika GPS, komórki, a może jeszcze innych urządzeń? Pamiętajmy, że prawo zabrania prowadzenia pojazdów przy jednoczesnym trzymaniu telefonu komórkowego. Teraz można kupić uniwersalny uchwyt, który pomieści do trzech urządzeń. Ramiona chwytaka można ustawiać w praktycznie dowolnej pozycji, a sam gadżet nie zasłania widoczności. Brakuje tylko miejsca na kubek z kawą.

Cena: 95 zł

2 / 9

Bezprzewodowa, podgrzewana skrobaczka do szyb

Obraz
© MAPLIN

Kolejny samochodowy gadżet dla taty. Tym razem wybiegnijmy w przód myślami i przygotujmy się na zimowe przymrozki. Dzięki podgrzewanej skrobaczce do szyb już nigdy nasze samochodowe okna na świat nie będą porysowane, a operacja odśnieżania samochodu będzie zajmować mniej czasu. Oczywiście gadżet jest bezprzewodowy, żeby nie ciągnąć za sobą przydługiego kabla.

Cena: 77 zł

3 / 9

Samochodowa ładowarka USB

Obraz
© coolestgadgets.com

Ile razy nie mogliście się dodzwonić do taty, który akurat jechał samochodem? Ile razy rozładował wam się w podróży odtwarzacz MP3 lub telefon? Firma Santok przedstawiła przedłużacz podłączany do gniazdka samochodowej zapalniczki. Urządzenie wyposażone jest w dwa 12V gniazda oraz dwa porty USB.

Cena: nieznana

4 / 9

Blokada do laptopa

Obraz
© GadgetWorld.com

Jeśli nasz tata posiada laptopa, z pewnością nie raz musi go zostawić w pracy na biurku co wiąże się z ryzykiem kradzieży sprzętu lub dostępu nieuprawnionych osób. Dzięki nowoczesnej blokadzie można przymocować komputer do biurka za pomocą stalowego przewodu. Aby odblokować komputer należy wprowadzić czterocyfrowy szyfr. W przypadku próby zabrania laptopa lub przecięcia przewodu zabezpieczającego uruchomi się głośna syrena alarmowa.

Cena: 78 zł

5 / 9

Przenośna ładowarka do laptopa

Obraz
© GadgetWorld.com

Ta przenośna ładowarka zapewnia zasilanie dla różnych urządzeń: od telefonu komórkowego do laptopa. Gadżet wyposażony jest w wyświetlacz LCD, na którym wyświetlane jest wybrane napięcie zasilania. Można wybrać napięcie wyjściowe 5V, 16V, 19V lub 24V. Producent twierdzi, że urządzenie wydłuża czas pracy laptopa od 2 do 5 godzin, a mniejszych urządzeń, takich jak telefon komórkowy lub odtwarzacz MP3 nawet o 20 godzin. Ładowarka PowerGorilla posiada odporną na wstrząsy obudowę, dzięki czemu nasz tata będzie mógł nosić ją ze sobą do pracy w aktówce oraz wykorzystać w podróży służbowej.

Cena: 319 zł

6 / 9

Lusterko wsteczne z kamerą wideo

Obraz
© coolgadgets.com

W skład zestawu wchodzi umieszczana z tyłu samochodu kamera oraz nakładka na lusterko wsteczne, która jest z nią połączona. Urządzenie zapisuje obraz z kamery na karcie SD wraz z datą i godziną wykonania nagrania. Dzięki temu już nigdy nie będzie wątpliwości kto jest winien spowodowania wypadku, a parkowanie tyłem stanie się dużo łatwiejsze. Producent dołącza również dodatkową kamerę do zamontowania na przykład na ciągniętej za samochodem przyczepie.

Cena: 1300 zł

7 / 9

Internetowe radio samochodowe

Obraz
© wired.com

Radia internetowe stają się w tej chwili coraz popularniejsze. Na rynku jest już dostępny domowy sprzęt audio, który pozwala na słuchanie nadawanych w sieci audycji. Firma Blaupunkt przedstawiła natomiast pierwsze samochodowe radio internetowe. Jeśli tata słucha takiego rodzaju audycji, z pewnością będzie to doskonały prezent.

Cena: nieznana

8 / 9

Samoładujący telefon

Obraz
© coolestgadgets.com

Aparat telefoniczny, którego nie trzeba ładować z gniazdka elektrycznego, to marzenie niejednego użytkownika. Nokia zapewnia, że w ciągu kilku lat jest w stanie spełnić to marzenie – takie rewelacje możemy znaleźć w wydaniu internetowym magazynu "Technology Review". Z informacji pozyskanych bezpośrednio z ośrodka Nokia Research Center w Cambridge wynika, że fiński koncern pracuje właśnie nad urządzeniem mającym przetwarzać promieniowanie radiowe pochodzące ze środowiska na energię elektryczną i dostarczać ją do telefonu komórkowego. Podobny telefon tworzy również firma Ulysse Cardin, która specjalizuje się w produkcji zegarków.

Cena: nieznana

9 / 9

Wygięty monitor NEC

Obraz
© NEC

Jest to drogi, ale z pewnością bardzo nowoczesny gadżet dla taty - kinomana. 43-calowy "podwójnie panoramiczny" ekran może wyświetlić obraz w rozdzielczości 2880 x 900 pikseli (proporcje ekranu wynoszą 32:10). Szerokość panelu wynosi 1055 mm, a wysokość całego monitora od podstawy do górnej krawędzi wyświetlacza - 530 mm. Właściwości matrycy LCD to jasność wynosząca 200 cd/m2, kontrast 10000:1 i czas reakcji wynoszący 0,02 ms (wartości deklarowane przez producenta). Wyświetlacz może odwzorować 99,3% przestrzeni barwnej Adobe RGB. Monitor obsługuje interfejsy DVI-D, HDMI i USB 2.0.

Cena: 25 000 zł

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)