Gadżet dla turysty - elektroniczny kompas Hama

Gadżet dla turysty - elektroniczny kompas Hama

Gadżet dla turysty - elektroniczny kompas Hama
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta
01.09.2011 13:11, aktualizacja: 22.09.2011 13:11

Mapy i tradycyjny, podatny na zakłócenia kompas magnetyczny to już przeżytek. Firma Hama przygotowała kompas, który nie tylko pokazuje kierunki świata, ale również dysponuje: wysokościomierzem, barometrem, termometrem oraz funkcją prognozy pogody. Przydatne mogą okazać się również zintegrowany zegarek i kalendarz.

Ekran niemieckiego kompasu elektronicznego ma podświetlenie LED. Obudowa zapewnia ochronę przed błotem i wilgocią. Elektroniczna "róża wiatrów" podzielona jest na 1. głównych kierunków i wyświetla dokładne namiary w stopniach. Dzięki regulacji tzw. kąta deklinacji, kompas Hama niweluje nieznaczną różnicę jaka może występować pomiędzy rzeczywistą północą magnetyczną a północą geograficzną (zaznaczoną na mapach).

Model wskazuje wysokość w metrach lub stopach, a zakres pomiarowy wynosi od - 40. do 9000 metrów. Ciśnienie atmosferyczne wyświetlane jest w takich jednostkach, jak: MBA, hPa, mmHg lub HG. Z kolei prognozę pogody "przepowiadają" cztery proste symbole, które opisują aurę słoneczną, lekko pochmurną, pochmurną lub deszczową. Zakres pomiar temperatur wynosi od - 20 do 60°C, bądź od - 4 do 140°F.

Produkt objęty jest roczną gwarancją producenta. Sugerowana pcena detaliczna kompasu wynosi 149,90 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)