Gadu-Gadu łamie Twoje prawa?

Gadu-Gadu łamie Twoje prawa?

25.11.2008 13:51, aktual.: 25.11.2008 14:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zgodnie z polskim prawem operatorzy baz danych jak np. banki, operatorzy telekomunikacyjni, czy dostawcy usług internetowych nie mogą przetwarzać danych osobowych, kiedy zrezygnujemy z ich usług. Gadu-Gadu postępuje jednak inaczej i po usunięciu swojego konta, możesz czekać nawet 6 miesięcy na usunięcie danych z publicznie dostępnej strony MojaGenerancja.pl – czytamy w „Dzienniku Internautów”

Gadu-Gadu nie widzi problemu i twierdzi że jest OK
Ustami swojego rzecznika Gadu-Gadu informuje, iż można ręcznie wykasować swoją wizytówkę czyszcząc jej wszystkie pola, można także ręcznie usuwać wpisy w blogu i zdjęcia, czy też po kolei ukrywać wszystkie wpisy, a w sprawach spornych poprosić o pomoc moderatorów.

Prawnicy widzą to jednak inaczej. Dostawca usługi, niezależnie czy płatnej czy darmowej, ma obowiązek bezpłatnie udostępnić usługobiorcy możliwość zakończenia w każdej chwili korzystania z usług, co jest równoznaczne z usunięciem jego danych osobowych. Praktyka stosowana przez Gadu-Gadu budzi uzasadnione wątpliwości prawników. Firma ma obowiązek usunąć wszystkie dane bez zbędnej zwłoki, a nie w przeciągu pół roku podaje „Dziennik Internautów”

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)