Funkcja strażaka w żelazkach - co to takiego?

Funkcja strażaka w żelazkach - co to takiego?

Funkcja strażaka w żelazkach - co to takiego?
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
07.06.2013 10:48

Żelazka z funkcją strażaka skierowane są do osób roztargnionych, które mają tendencje do zapominania o wyłączeniu urządzenia z prądu po zakończeniu prasowania.

Najprościej rzecz ujmując, funkcja strażaka to dodatkowy system zabezpieczeń stosowany w żelazkach. Ale na czym to dokładnie polega? W krajach anglojęzycznych ta funkcja nazywa się "Auto-Shut Off", co dużo więcej mówi o sposobie jej działania.

Funkcja strażak automatycznie wyłącza nieużywane żelazko po określonym czasie. Dzięki niej żelazko samoczynnie się wyłączy, jeśli sami zapomnimy to zrobić po zakończonej pracy lub jeśli się przewróci i nie zdążymy tego w porę zauważyć. Producent ustalił czas wyłączenia na 3. sekund (jeśli żelazko znalazło się w poziomie) lub kilka minut (jeśli żelazko zostało pozostawione w bezpiecznej, pionowej pozycji).

Funkcja strażaka nie jest więc bardzo skomplikowanym rozwiązaniem technologicznym, ale może być bardzo przydatna. Jeśli zaraz po wyjściu zdarza ci się wracać do domu, aby sprawdzić, czy na pewno wyłączyłeś żelazko z prądu, to urządzenie z funkcją „strażaka”. może być dla ciebie sporym udogodnieniem.

PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)