Fotoalbumy na zlecenie

Fotoalbumy na zlecenie

Fotoalbumy na zlecenie
23.01.2009 14:02, aktualizacja: 23.01.2009 15:31

Coraz większą popularnością cieszą się usługi wydruku zdjęć w formie książek bądź albumów fotograficznych. Moda zaczerpnięta z zachodu popularyzuje się i w Polsce, o czym świadczy liczba firm, trudniących się tego typu działalnością. W sytuacji, gdy przeciętny użytkownik nie ma w domu warunków do stworzenia atrakcyjnej wizualnie fotoksiążeczki, a chciałby zaprezentować swoje fotograficzne dokonania inaczej niż przechowywane luzem w klaseropodobnych księgach odbitki, usługi takie mogą idealnie wpasować się w jego oczekiwania.

Nie ma chyba osoby, która nie posiadałaby w domu mniejszej lub większej kolekcji fotografii. Obrazy w formacie cyfrowym można co prawda przeglądać na ekranie telewizora, komputerowego monitora, czy fotoramki, jednak wiele osób woli przechowywać fotografie w bardziej namacalnej postaci. Przy okazji spotkań z rodziną czy znajomymi wyciągamy więc zdjęcia z szuflad i szaf, aby odświeżyć wspomnienia. Odbitki te przechowywane są najczęściej "luzem", tzn. w tekturowych pudełkach, klaseropodobnych albumach bądź po prostu w kopertach, w jakich zostały odebrane z punktu foto.

Obraz
© (fot. IDG)

Nowym trendem w zakresie prezentacji zdjęć staje się zlecanie wykonania albumów książkowych z fotografiami firmom specjalizującym się w ich wydruku. Najbardziej znane na zachodzie usługi tego typu prowadzą m.in. firmy Apple, Lulu, Blurb, MyPublisher czy Embassy ProBooks. Również i w polskim Internecie łatwo zlokalizować spółki oferujące podobny zakres usług.

Zasada działania takich serwisów jest zbliżona - użytkownik po rejestracji wybiera szablon czy wzór fotoksiążki, jaki najbardziej przypadł mu do gustu z oferowanych przez dany serwis, wybiera ujęcia, które chciałby utrwalić, po czym przesyła gotowy projekt do firmy i składa zamówienie. Serwisy udostępniają własne oprogramowanie do tworzenia projektów fotoksiążek.

Ponieważ takie usługi wciąż są w naszym kraju relatywnie nowe, chcemy zapytać was - naszych czytelników - czy przed rynkiem fotoksiążek stoi świetlana przyszłość czy też jego perspektywy są raczej mizerne. Czekamy na wasze głosy - w zależności od waszych opinii przygotujemy test porównawczy działających w Polsce firm i porównamy ich oferty.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)