Fly Mobile MC100 - pirackie gry w telefonie

Fly Mobile MC100 - pirackie gry w telefonie

Fly Mobile MC100 - pirackie gry w telefonie
29.02.2008 09:36, aktualizacja: 29.02.2008 10:30

Fly Mobile MC100 to bardzo elegancki telefon o dość specyficznym przeznaczeniu. Aparat skonstruowano tak, by był jak najwygodniejszy w funkcjonowaniu jako konsola do gier. Same zaś gry "należy" pobrać w postaci ROM-ów zgodnych z konsolami Nitendo NES, SNES, GameBoy i GameBoy Color.

Telefon mimo mało znanej marki ma bardzo estetyczny, minimalistyczny wygląd. Na pierwszy plan wychodzi duży ekran o rozdzielczości QVGA (24. x 320 pikseli). Nad ekranem umieszczono dwa przyciski ułatwiające granie za pomocą telefonu (w poziomej orientacji ekranu).

Obraz
© (fot. Telepolis)

ROM-y do gier umieszcza się na karcie microSD, zaś podczas gry można posłużyć się bezprzewodowymi słuchawkami Bluetooth Stereo. Płynną emulację gier gwarantuje dedykowany, energooszczędny chip.

Telefon negatywnie zaskakuje w kwestii transmisji pakietowej - dostępny jest jedynie GPRS klasy 8-mej. Na pocieszenie pojawia się odtwarzacz muzyczny, aparat 2Mpix, zaś rozpoznawane formaty ROM-ów świadczą o dostępności około 10 tys. "bezpłatnych" gier, w tym rozbudowanych RPG-ów i RTS-ów.

Dyskusyjna pozostaje jedynie legalność kolekcji gier, jeśli w naszym posiadaniu nie jest równolegle oryginalny cartridge z grą.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)