Firma LG prezentuje nowy sprzęt AGD

Firma LG prezentuje nowy sprzęt AGD
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

11.04.2013 10:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas pokazu InnoFest, który odbył się w Berlinie w dniach 10-11 kwietnie, firma LG Electronics zaprezentowała nowy sprzęt AGD. Zaliczają się do niego lodówki z podwójnymi drzwiami, pralko-suszarka z technologią 6 Motion Direct Drive, piekarnik solarny Lightwave z wkładem z węgla drzewnego, odkurzacze Hom-Bot Square oraz Kompressor, a także zmywarka parowa TrueSteam.

Dwuwarstwowe drzwi lodówki Door-in-Door zapewniać mają łatwy dostęp do najczęściej wyjmowanych produktów spożywczych. Taka konstrukcja zwiększać ma wygodę użytkowania, a ponadto ze względu na szczelne zamknięcie głównej komory lodówki, zapobiega wypływaniu zimnego powietrza z urządzenia, co przekłada się na mniejsze zużycie energii. Drzwi Door-in-Door mają pozwalać też na zapewnienie lepszych warunków przechowywania żywności.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Odkurzacz Hom-Bot Square jest wyposażony w rozwiązanie Corner Master, na które składa się kwadratowy kształt obudowy, dłuższe szczotki oraz lepsze niż w poprzednim modelu czujniki. Odkurzacz pracuje w pełni automatycznie. Ponadto, opracowana przez firmę LG technologia Kompressor, oparta na systemie prasowania kurzu, ma pozwalać na bardziej higieniczne opróżnianie pojemnika na nieczystości.

Z kolei nowy odkurzacz LG Kompressor Follow Me automatycznie podąża śladami użytkownika, dzięki czemu podczas okurzania nie trzeba stale przenosić urządzenia z pokoju do pokoju. Dzięki technologiom Automatic Location Recognition Technology (automatyczne rozpoznawanie położenia) oraz Active Following Wheel Technology (aktywny napęd), które wykorzystują cztery wzajemnie połączone czujniki (na obudowie oraz w uchwycie rury) odkurzacz monitoruje położenie użytkownika i podąża za nim, utrzymując komfortową odległość ok. 10. cm. Czujniki zainstalowane na obudowie automatycznie wykrywają ruchy uchwytu rury.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Technologia TrueSteam firmy LG, zastosowana w nowej zmywarce, ma zapewniać lepszą skuteczność zmywania, natomiast funkcja dezynfekcji promieniami UV ma pozwalać na utrzymanie higieny naczyń nawet po zakończeniu cyklu. Ponadto, zmywarka jest wyposażona w system SmartRack, pozwalający na zmienianie konfiguracji kosza.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Nowe pralko-suszarki LG są wyposażone w technologię Eco-Hybrid, która pozwala na korzystanie z nowego systemu suszenia powietrzem, jak również ze standardowych trybów suszenia. Prezentowana przez LG pralko-suszarka ma największą pojemność w swojej kategorii, a ponadto jest wyposażona w technologie 6 Motion Direct Drive oraz TrueSteam. Dzięki technologii 6 Motion Direct Drive bęben pralki może obracać się z różnymi prędkościami oraz wykonywać różne rodzaje ruchów. Tym samym, ze względu na zróżnicowaną dynamikę ruchów, ma to pozwalać na uzyskanie skuteczności prania, którą dotychczas można było osiągnąć tylko podczas prania ręcznego.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Piekarnik solarny Lightwave jest wyposażony w grzałkę Charcoal Lighting Heater z wkładem z węgla drzewnego, który zapewniać ma naturalny przepływ ciepła. Ciepło emitowane przez tę grzałkę wnika do wnętrza produktów spożywczych. Taki sposób ogrzewania zmniejszać ma zawartość soli i tłuszczu, a jednocześnie zachowuje witaminy i inne składniki odżywcze potrawy. Ponadto, urządzenie jest wyposażone w 2. programów do gotowania na parze, pozwalających na przygotowywanie zdrowszych i bardziej zróżnicowanych potraw. Oprócz tego, dzięki grzałce Charcoal Lighting Heater, czas pieczenia można skrócić nawet trzykrotnie, co przekłada się na oszczędność energii.

Źródło: informacje prasowe, PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)