Firma Acer wprowadza nowe notebooki Timeline Aspire

Firma Acer wprowadza nowe notebooki Timeline Aspire
Źródło zdjęć: © Acer

20.01.2010 11:29, aktual.: 20.01.2010 11:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ekologiczne kryteria firmy Acer zaowocowały powstaniem nowych notebooków z serii Timeline Aspire 3811TZ i 3811TZG, wykonanych bez użycia PCV oraz bromowanych substancji zmniejszających palność (BFR).

Notebooki Aspire 3811TZ/TZG otrzymały certyfikat Energy Star 5.0. Wytwarzane są z materiałów nie zawierających PCV i bromowanych substancji zmniejszających palność (BFR) (z wyjątkiem kabla zasilania sieciowego). Ważne jest to o tyle, że po zakończeniu eksploatacji urządzenia, z zawartego w nim PCV oraz substancji BFR mogą wydzielać się toksyczne związki chemiczne, takie jak dioksyny i furany.

Obraz
© (fot. Acer)

Notebooki Timeline zostały zaprojektowane tak, aby zmniejszyć pobór mocy w fazie użytkowania. Według producenta, w porównaniu z tradycyjnymi produktami, ogólne zużycie energii może być niższe nawet o 40%. Energooszczędne rozwiązania przekładają się też na dłuższy czas pracy na baterii - akumulator notebooka wystarcza na ponad 8 godzin pracy lub rozrywki. Ten wynik spełnia najostrzejsze kryteria Energy Star 5.0.
Ponadto, notebooki zaprojektowano z myślą o przyszłym recyklingu. Modułowa konstrukcja pozwala użytkownikom na wymienianie podzespołów, dzięki czemu można wydłużyć czas użytkowania produktu oraz zmniejszyć ilość odpadów elektronicznych.

Pierwsze notebooki z serii Aspire Timeline wprowadzono w kwietniu 2009. Seria Timeline wyróżnia się lekką i zgrabną konstrukcją, która w najcieńszym miejscu ma tylko 1 cal. Cechują się małym poborem mocy, przekładającym się na długi czas pracy na baterii, a ponadto są oferowane po przystępnych cenach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)