Firefox zyskuje w Europie

Firefox zyskuje w Europie

16.07.2007 10:30

W ciągu ostatnich czterech miesięcy popularność przeglądarki Firefox wzrosła na Starym Kontynencie o 3,7%, zaś jej obecny udział w europejskim rynku przeglądarek wynosi 27,8% - raportuje francuska firma XiTi Monitor. Z jej analiz wynika też, że w niektórych krajach udział w rynku open-source'owego konkurenta MS IE wynosi nawet 40%.

Dane przedstawione przez XiTi zebrano na podstawie analiz ruchu z 96 tys. europejskich witryn internetowych, wykorzystujących oprogramowanie francuskiej firmy. Dotyczą one tygodnia od 2 do 9 lipca 2007 - w tym czasie udział Firefoksa w europejskim rynku przeglądarek wynosił 27,8%. To o 3,7% więcej niż w marcu.

Z raportu XiTi dowiadujemy się też, że w wielu krajach udział Firefoksa w "przeglądarkowym torcie" jest znacznie wyższy - przedstawiciele firmy informują, że w Słowenii i Finlandii przeglądarka ta ma tyle samo użytkowników co IE, zaś w Czechach, Niemczech, Chorwacji, Irlandii, na Słowacji i Węgrzech jej popularność sięga 40%. Wśród krajów z blisko 40% popularnością Firefoksa wymieniona jest również Polska - warto jednak zaznaczyć, że nasz rodzimy serwis http://Ranking.pl szacuje popularność Firefoksa w analizowanym tygodniu na 31,1% ( zsumowane wyniki wersji 1.5 i 2.0 ).

Najmniej popularny Firefox pozostaje w Holandii, Hiszpanii, Norwegii, Danii, na Ukrainie i we Włoszech - tam udział tej przeglądarki w rynku nie przekracza 20%.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)