Firefox: podgląd zakładek na pasku zadań

Firefox: podgląd zakładek na pasku zadań

29.12.2010 14:03, aktual.: 29.12.2010 14:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zapewne zauważyliście, że jeśli otworzymy kilka stron w zakładkach w IE zobaczymy ich miniatury na pasku zadań w Windows 7. Ale, jak zrobić coś takiego z Firefoksem?

Zapewne zauważyliście, że jeśli otworzymy kilka stron w zakładkach w IE zobaczymy ich miniatury na pasku zadań w Windows 7. Ale, jak zrobić coś takiego z Firefoksem? Koniecznie przeczytaj nasz artykuł.

Kiedy w Internet Explorerze otworzymy kilka stron na kolejnych zakładkach, możemy zobaczyć ich miniatury po naprowadzeniu kursora myszy na ikonę przeglądarki na pasku zadań (patrz obrazek poniżej).

Obraz
© (fot. www.komputerswiat.pl)

Niestety, w Firefoksie na podglądzie widać tylko jedną z otwartych stron. Istnieje jednak pewien trick, dzięki któremu uruchomimy funkcję podglądu zakładek także w tej przeglądarce. Musimy w tym celu skorzystać z narzędzi do zaawansowanej konfiguracji.

1. Uruchamiamy Firefox i klikamy na pasek adresu. Następnie wpisujemy about:config i wciskamy klawisz Enter.

Obraz
© (fot. www.komputerswiat.pl)

Wówczas wyświetli się ostrzeżenie (patrz obrazek poniżej), które zamykamy kliknięciem na Zachowam ostrożność, obiecuję!.

Obraz
© (fot. www.komputerswiat.pl)

2. W oknie Firefoksa zobaczymy liczne wiersze tekstu, które pozwalają definiować zaawansowane ustawienia przeglądarki (patrz obrazek poniżej). Musimy znaleźć wśród nich wiersz, który aktywuje funkcję podglądu.

W pole Filtr: wpisujemy browser.taskbar.previews.enable.

Obraz
© (fot. www.komputerswiat.pl)

3. Teraz widać tylko wiersz umożliwiający włączanie i wyłączanie podglądu. Klikamy prawym przyciskiem myszy na browser.taskbar.previews.enable. Z menu kontekstowego wybieramy polecenie Przełącz. Teraz funkcja podglądu jest aktywna - rozpoznamy to po tym, że wpis false zmienił się na true.

Obraz
© (fot. www.komputerswiat.pl)

4. Możemy już zamknąć okno konfiguracji i sprawdzić, czy wprowadzone zmiany odniosły pożądany skutek. Aby wypróbować, czy podgląd jest dostępny, otwieramy w Firefoksie kilka stron i naprowadzamy wskaźnik myszy nad jego ikonę na pasku zadań. W przykładzie Komputer Świata rezultat wygląda tak (patrz obrazek poniżej).

Obraz
© (fot. www.komputerswiat.pl)

Uwaga! Jeśli podgląd nie działa od razu, należy zrestartować Firefox.

Polecamy w wydaniu internetowym komputerswiat.pl: Czy Windows 8 przywróci świetność grom na PC?

Obraz
Źródło artykułu:Komputer Świat
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)