Trwa ładowanie...

Firefox i Internet Explorer zwiększają udział w rynku, Chrome w dół

Firefox nie miał ostatnio zbyt dobrego czasu. Zmiana systemu wydawniczego miała konsekwencje niezbyt optymistyczne dla Mozilli – coraz więcej użytkowników zaczęło sięgać po Chrome.
Share
Firefox i Internet Explorer zwiększają udział w rynku, Chrome w dół
Źródło: chip.pl
dmx4ppd

W związku z tym w maju liczba użytkowników Firefox i Chrome była niemal taka sama. Jednak po 3 miesiącach Firefox zaczyna odrabiać straty –. Chrome poszedł nieco w dół. Co ciekawe – również Internet Explorer odnotował przyrost użytkowników. Na dzień dzisiejszy – 53,9% to IE, 20,2% – Firefox, 18,9% Chrome, 4,9% – Safari, a na szarym końcu Opera z wynikiem 1,6% W zestawieniu nie ma jednak przeglądarek mobilnych, a statystyki pochodzą z Net Marketshare i dotyczą całego świata.

 (fot. chip.pl)
Źródło: (fot. chip.pl)

W przypadku przeglądarek mobilnych większość ruchu (66,2%) w sieci zgarnia Safari Mobile – domyślna przeglądarka iPhone/iPad. Drugie miejsce należy do Androida, który pomimo większej liczby sprzedanych telefonów generuje "jedynie" 19,4% ruchu w sieci. Trzecie miejsce – Opera Mini – 9,3%. Dalej jest BlackBerry, Symbian, Internet Exploer i Opera Mobile. Więcej informacji i wykresów znajdziecietutaj.

 (fot. chip.pl)
Źródło: (fot. chip.pl)

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Valve odkrywa Linuksa – gry działają szybciej niż na Windows"

dmx4ppd

Podziel się opinią

Share
dmx4ppd
dmx4ppd
Więcej tematów