Firefox 4.0 - Mozilla prezentuje koncepcję interfejsu

Firefox 4.0 - Mozilla prezentuje koncepcję interfejsu

Firefox 4.0 - Mozilla prezentuje koncepcję interfejsu
28.07.2009 12:00, aktualizacja: 29.07.2009 10:56

Mozilla zaprezentowała na swoim blogu pierwsze projekty interfejsu przeglądarki Firefox 4.0. Choć do premiery najnowszej wersji popularnej aplikacji jeszcze daleka droga, to po zrzutach ekranowych można już doskonale zauważyć ogólną koncepcję twórców - minimalizm i przejrzystość

W ubiegłym tygodniu Mozilla Foundation zaprezentowała kilka zrzutów ekranowych przedstawiających wybrane elementy interfejsu z projektu wersji 3.7 przeglądarki Firefox. Z grafik wynikało przede wszystkim, że autorzy chcą znacznie ograniczyć interfejs przeglądarki i zamiast tego wykorzystać możliwości silnika Aero Glass (m.in. efekt przezroczystości). Teraz doczekaliśmy się kolejnego projektu - Mozilla przedstawiła trzy grafiki prezentujące plany interfejsu wersji 4.0 przeglądarki.

Dwie z grafik przedstawiają główny interfejs przeglądarki. Na pierwszej widzimy karty umieszczone pod paskiem adresu:

Obraz
© (fot. IDG)

Druga koncepcja zakłada umieszczenie kart nad paskiem adresu. Rozwiązanie wydaje się bardziej przejrzyste, choć jednocześnie oznaczyłoby zrezygnowanie z paska tytułowego:

Obraz
© (fot. idg)

Ciekawszym pomysłem jest skompresowanie opcji "przejdź do", "odśwież" oraz "zatrzymaj" do jednego interaktywnego przycisku znajdującego się po prawej stronie paska adresu:

Obraz
© (fot. IDG)

Widać, że autorzy przeglądarki wciąż zastanawiają się nad zmianami, które mogliby wprowadzić do interfejsu przyszłych wersji Firefoksa. Na swoim blogu - https://wiki.mozilla.org/firefox/4.0_windows_theme_mockups twórcy zachęcają do wysyłania im swoich komentarzy odnoszących się do projektów. Jakie jest Wasze zdanie na temat zaprezentowanych rozwiązań? Zapraszamy do dyskusji.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)