Firefox 3 RC1 - kod gotowy!

Firefox 3 RC1 - kod gotowy!

Firefox 3 RC1 - kod gotowy!
12.05.2008 11:00, aktualizacja: 12.05.2008 11:34

Przedstawiciele Fundacji Mozilla poinformowali o zakończeniu prac na kodem wersji RC1 ( release candidate - kandydat do wersji finalnej ) przeglądarki Firefox 3. Wydanie to ma zostać udostępnione użytkownikom jeszcze w tym miesiącu.

_ "Mamy gotowy kod Firefoksa 3 Release Candidate 1 ( RC1 ). O ile nie wykryte zostaną żadne nowe problemy, zaczniemy wkrótce przygotowania do udostępnienia tej wersji użytkownikom. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Release Candidate zostanie oficjalnie opublikowany jeszcze w maju" _ - napisał w firmowym blogu Mike Schroepfer z Fundacji Mozilla. _ "W razie znalezienia jakichś poważnych problemów, będziemy udostępniać kolejne wersje RC - jeśli ich nie będzie, wydanie RC1 stanie się z czasem finalnym Firefoksem 3" _ - tłumaczy Schroepfer.

Warto przypomnieć, że wydanie RC1 najnowszej wersji Firefoksa miała być gotowe już w kwietniu - jednak pojawiło się kilka problemów, które opóźniły prace nad aplikacją ( dotyczyły one m.in. nowego modułu zakładek oraz współpracy z dodatkiem Safebrowsing Google'a ).

Obraz
© (fot. IDG)

Nie wiadomo na razie, kiedy Mozilla zamierza udostępnić finalną wersję Firefoksa 3 - nieoficjalnie mówi się, że może to nastąpić już w czerwcu ( o ile, rzecz jasna, w wydaniu RC1 nie zostaną wykryte jakieś poważne błędy ).

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)