Firefox 3 : 8 mln pobrań w pierwszą dobę

Firefox 3 : 8 mln pobrań w pierwszą dobę

Firefox 3 : 8 mln pobrań w pierwszą dobę
19.06.2008 09:30, aktualizacja: 19.06.2008 11:28

Zorganizowany przez Fundację Mozilla "Dzień pobierania" być może nie rozpoczął się najlepiej, ale mimo to zakończył się sukcesem. Organizacja poinformowała właśnie, że w ciągu pierwszych 24 godzin od udostępnienia programu Firefox 3 pobrano go ponad 8 mln razy.

Przypomnijmy - najnowsza wersja Firefoksa pojawiła się na stronie Mozilli przedwczoraj wieczorem ( czasu polskiego ). Zainteresowanie programem było tak ogromne, że przez pewien czas przeciążony był amerykański serwis fundacji ( europejska witryna funkcjonowała bez zarzutu ). Pisaliśmy o tym w tekstach "Firefox 3 już do pobrania" oraz "Mozilla: 2 Gb/s ruchu HTTP, 13 Gb/s z plikami, 14 000 pobrań na minutę!"

Mozilla szczegółowo zaplanowała przebieg premiery przeglądarki - przedstawiciele organizacji już pod koniec maja zapowiedzieli, że wraz z udostępnieniem Firefoksa 3 zamierzają ustanowić rekord Guinnessa w kategorii "program, który został pobrany najwięcej razy w ciągu doby od premiery". Temu właśnie służyła inicjatywa "Dzień pobierania".

8 mln pobrań to świetny wynik - warto przypomnieć, że w dobę po udostępnieniu Firefoksa 2, program pobrany został ok. 1,6 mln razy ( aczkolwiek wtedy nie zorganizowano żadnego "Dnia pobierania" ). Do dziś 2. wersja przeglądarki pobrana została ponad 500 mln razy.

Teraz organizacja czeka na oficjalną opinię sędziów Guinnessa - jeśli będzie ona pozytywna, Mozilla ustanowi rekord ( nie było to bicie rekordu - wcześniej nikt nie próbował go ustanowić ).

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)