Firefox 3.5 RC - na początku czerwca

Firefox 3.5 RC - na początku czerwca

Firefox 3.5 RC - na początku czerwca
Źródło zdjęć: © IDG
18.05.2009 09:30, aktualizacja: 18.05.2009 10:10

Wydanie Release Candidate najnowszej wersji przeglądarki Firefox - 3.5 - może ukazać się już na początku czerwca br. W środę 20 maja kod programu zostanie "zamrożony", a aplikacja - przekazana do wewnętrznych testów.

Mike Beltzner, w Mozilli odpowiedzialny za rozwój przeglądarki, przekonuje, że jeśli po zakończeniu obecnego etapu prac programistycznych Firefox nie będzie wymagał poprawek, to jego wydanie 3.5 RC ukaże się w pierwszym tygodniu czerwca.

Jak pamiętamy, pod koniec kwietnia ukazało się wreszcie czwarte wydanie testowe Firefoksa 3.5. Przeglądarka do owej chwili funkcjonowała jeszcze z oznaczeniem 3.1, jednakże zgodnie z sugestiami programistów zmieniono jej numerację. Zabieg ten ma lepiej symbolizować liczbę innowacji i zmian wprowadzonych w programie w porównaniu z Firefoksem 3.
Ostatnie z wymienionych wydanie miało swoją premierę w czerwcu 200. r., a dokładnie 17. dnia tego miesiąca. Poprzedziły je dwa wydania RC. Nie wiadomo na razie czy w wypadku najnowszej edycji przeglądarki producent zdecyduje się na więcej niż jednego "kandydata". "Chociaż dążymy do tego, by RC1 był idealny, poprzednie wersje Firefoksa wymagały nawet do trzech RC, zanim produkt nadawał się do udostępnienia" - czytamy na stronie Mozilla Wiki.
Jak na razie - zgodnie z informacjami podanymi w bazie Bugzilla - https://bugzilla.mozilla.org/buglist.cgi?quicksearch=flag%3ablocking-firefox3.5%2b%2cblocking1.9.1%2b - programiści muszą zająć się usunięciem kilkudziesięciu błędów, które mogą wpłynąć na opóźnienie premiery kolejnych wydań programu.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)