Firefox 3.5 beta 4 udostępniony

Firefox 3.5 beta 4 udostępniony

Firefox 3.5 beta 4 udostępniony
28.04.2009 10:30, aktualizacja: 28.04.2009 13:01

Mozilla wydała czwarte wydanie testowe przeglądarki internetowej Firefox 3.5. Przypomnijmy, że aplikacja do niedawna funkcjonowała jeszcze z oznaczeniem 3.1 - nowa numeracja zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami wchodzi w życie od bieżącej wersji.

Opisywane wydanie programu może pochwalić się m.in. obsługą 70 języków narodowych, poprawkami w funkcjonowaniu trybu Private Browsing, optymalizacją działania silnika TraceMonkey oraz opcjami geolokalizacyjnymi (przeglądarka informuje odwiedzane serwisy o lokalizacji komputera użytkownika). Warto wspomnieć również o poprawkach w silniku Gecko, odpowiedzialnym za rendering stron internetowych i obsłudze elementów specyfikacji HTML5 _ video _ i _ audio _.

Program dostępny jest w wersji dla systemów operacyjnych Windows, Linux i Mac OS X.

Zmiana numeru aplikacji z 3.1 na 3.5 jest wynikiem sugestii programistów, wg których pierwsze oznaczenie nie oddaje w pełni liczby innowacji i zmian wprowadzonych w programie w porównaniu z wydaniem numer 3. Implementacja nowego silnika JavaScript (TraceMonkey) oraz trybu prywatności, jak też wszechstronnych usprawnień interfejsu i działania programu zasługują - zdaniem przedstawicieli producenta - na zaznaczenie mocniejszym akcentem niż cyfra 1 po kropce w nazwie. Zmianę nazewnictwa należy więc traktować jako lepsze odzwierciedlenie możliwości programu, a nie wskazówkę, że jest on bogatszy, niż można się było spodziewać.
Więcej informacji: Mozilla - http://www.mozilla.org

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)