Firefox 3.5 beta 4 udostępniony

Firefox 3.5 beta 4 udostępniony

28.04.2009 10:30, aktual.: 28.04.2009 13:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mozilla wydała czwarte wydanie testowe przeglądarki internetowej Firefox 3.5. Przypomnijmy, że aplikacja do niedawna funkcjonowała jeszcze z oznaczeniem 3.1 - nowa numeracja zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami wchodzi w życie od bieżącej wersji.

Opisywane wydanie programu może pochwalić się m.in. obsługą 70 języków narodowych, poprawkami w funkcjonowaniu trybu Private Browsing, optymalizacją działania silnika TraceMonkey oraz opcjami geolokalizacyjnymi (przeglądarka informuje odwiedzane serwisy o lokalizacji komputera użytkownika). Warto wspomnieć również o poprawkach w silniku Gecko, odpowiedzialnym za rendering stron internetowych i obsłudze elementów specyfikacji HTML5 _ video _ i _ audio _.

Program dostępny jest w wersji dla systemów operacyjnych Windows, Linux i Mac OS X.

Zmiana numeru aplikacji z 3.1 na 3.5 jest wynikiem sugestii programistów, wg których pierwsze oznaczenie nie oddaje w pełni liczby innowacji i zmian wprowadzonych w programie w porównaniu z wydaniem numer 3. Implementacja nowego silnika JavaScript (TraceMonkey) oraz trybu prywatności, jak też wszechstronnych usprawnień interfejsu i działania programu zasługują - zdaniem przedstawicieli producenta - na zaznaczenie mocniejszym akcentem niż cyfra 1 po kropce w nazwie. Zmianę nazewnictwa należy więc traktować jako lepsze odzwierciedlenie możliwości programu, a nie wskazówkę, że jest on bogatszy, niż można się było spodziewać.
Więcej informacji: Mozilla - http://www.mozilla.org

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)