Firefox 3.0 Beta 4 "zamrożony"

Firefox 3.0 Beta 4 "zamrożony"

Firefox 3.0 Beta 4 "zamrożony"
28.02.2008 13:00, aktualizacja: 28.02.2008 14:26

Mozilla szykuje się do premiery kolejnej wersji swojej przeglądarki internetowej - w związku z tym ogłoszono właśnie oficjalnie "zamrożenie kodu" Firefoksa 3.0 w wersji beta 4. W najbliższych dniach zapadnie decyzja, czy "czwórka" będzie ostatnią wersją beta - bardzo prawdopodobne wydaje się jednak, że przed premiera finalnej wydania przygotowana zostanie jeszcze beta 5.

"Zamrożenie kodu" oznacza, że do programu nie są już dodawane żadne nowe funkcje czy drobne poprawki - w tym stadium prac nad aplikacją dopuszczalne jest jedynie korygowanie poważnych problemów.

Do niedawna wydawało się, że beta 4 może być ostatnim wydaniem testowym i po niej należy spodziewać się udostępnienia finalnej wersji Firefoksa 3.0. Mike Schroepfer, wiceprezes Fundacji Mozilla odpowiedzialny za sprawy techniczne, zasugerował jednak, że przygotowana zostanie piąta beta. Na kilka godzin przed zamrożeniem kodu oświadczył on: _ "Do usunięcia zostało nam jeszcze 66 poważnych problemów ( o statusie Priority 1 - P1 ) - oznacza to, że albo program nie zostanie zamrożony w najbliższym czasie, albo podejmiemy decyzję o przygotowaniu wydania beta 5. Chcemy w ten sposób dać developerom szansę na rozwiązanie wszelkich istotnych problemów" _ - tłumaczył Schroepfer.

Obraz
© Obecnie Firefox 3 dostępny jest w wersji beta 3 (fot. IDG)

Ostateczna decyzja w sprawie dodatkowej bety ma zapaść do jutra - na razie trwają dokładne analizy wydania beta 4 i wszystkich wykrytych w niej błędów. Wkrótce wydanie to ma zostać udostępnione wszystkim zainteresowanym. Przedstawiciele Mozilli wciąż nie podali przewidywanego terminu udostępnienia finalnej wersji Firefoksa 3.0 - zapowiadają jednak, że powinno to nastąpić już niedługo.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)