Firefox 26 do pobrania

Firefox 26 do pobrania

Firefox 26 do pobrania
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
11.12.2013 12:30

Najnowsza wersja przeglądarki Mozilli powinna być już dostępna jako automatyczna aktualizacja przeglądarki. Co się zmieniło?

Najważniejsze zmiany to:
Zmiany w mechanizmach aktualizacji - Firefox 2. pozwala na uaktualnienie przeglądarki użytkownikom, którzy nie posiadają uprawnień do zapisywania danych w lokalizacji, w której zainstalowano przeglądarkę. Koniec zawracania głowy adminom.

Firefox od teraz blokuje niemal wszystkie wtyczki - Nie licząc najnowszej wersji AdobeFlash Player, wszystkie pozostałe wtyczki są domyślnie zablokowane. Chcąc je aktywować, skorzystamy z przycisków "click to play", które będą się wyświetlać na stronach internetowych w miejscach, w których normalnie zobaczylibyśmy działające wtyczki.

Zmiany w Social API - Firefox 2. pozwala na nawiązywanie połączeń z kilkoma serwisami społecznościowymi w tym samym czasie. Ciekawe, czy ktoś z tego skorzysta.

H.264 obsługiwane w wersji dla Linuxa - oczywiście wcześniej musicie zainstalować wtyczkę gstreamer.

Dekodowanie MP3 dla Windowsa XP - funkcja, która już wcześniej dostępna była dla nowszych wersji systemu Windows.

Oprócz tego, wszyscy którzy liczyli na wersję Firefoksa dla Modern UI Windowsa 8 (interfejs Metro, tudzież "kafelki") muszą poczekać jeszcze trochę. Firefox dla interfejsu Metro dostępny jest tylko dla testowych wydań przeglądarki. Do stabilnej wersji trafi najwcześniej w styczniu.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Menu Start powróci w Windows 8.2"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)