Fire Phone Amazonu to porażka

Fire Phone Amazonu to porażka
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

27.08.2014 11:57, aktual.: 27.08.2014 12:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jednym z wyznaczników powodzenia danego modelu smartfona jest jego sprzedaż w pierwszych dniach po wprowadzeniu na rynek. Jeśli zastosujemy to kryterium oceny, Amazon zdecydowanie nie ma powodów do zadowolenia.

To miał być przewrót kopernikański na rynku telefonów komórkowych. Nowy gracz, genialny debiutant, za którym stoi cała potęga Amazonu, do tego lepszy system operacyjny i absolutnie unikatowe funkcje, np. "dynamiczna perspektywa". Miał być, ale na razie nie jest.

Jak donosi Guardian, w ciągu pierwszych 20 dni dystrybucji sprzedało się ok. 35 tys. sztuk tego modelu. To oczywiście nie jest mało, ale jeśli przypomnimy, że LG sprzedawało w podobnym okresie ok. 30 tys. sztuk modelu G3 dziennie - i to w sytuacji, gdy był dostępny jedynie na rynku koreańskim - różnica zaczyna być widoczna.

Wygląda na to, że użytkownicy dość ostrożnie podchodzą do amazonowej rewelacji, stosując starą jak świat taktykę typu "poczekamy, zobaczymy". Jeśli Jeff Bezos wykaże się cierpliwością i będzie promował telefon w sposób konsekwentny i długofalowy, Fire OS nadal ma szansę mocniej zamieszać na bardzo dynamicznym i niezwykle zmiennym rynku inteligentnych telefonów. Ale raczej nie stanie się to za prawą pierwszego Fire Phone'a. Na to jest chyba jeszcze zbyt wcześnie.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Jak wygląda łączność Wi-Fi utrwalona na... zdjęciach?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)