Figure 1 - ciekawa aplikacja dla studentów i lekarzy

Figure 1 - ciekawa aplikacja dla studentów i lekarzy
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

12.02.2015 12:05, aktual.: 06.06.2018 14:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Figure 1, stworzona w Kanadzie aplikacja dla lekarzy
i studentów medycyny, oficjalnie wchodzi na polski rynek. Figure 1 ma ułatwić przyszłym i obecnym pracownikom opieki zdrowotnej dyskusję, dzielenie się wiedzą
i diagnozowanie przypadków medycznych. Możliwe jest to dzięki wymianie zdjęć, spreparowanych tak, by zapewnić anonimowość i bezpieczeństwo pacjentów.
Z Figure 1 korzysta już ponad 150 tys. specjalistów służby zdrowia w 43 krajach świata. Za pośrednictwem aplikacji przeglądają oni ponad 1,5 mln zdjęć dziennie.

Możliwości aplikacji Figure 1 mają pomóc pracownikom służby zdrowia w leczeniu rzadkich chorób i ratowaniu ludzkiego życia. Szerokie grono lekarzy już korzystających z Figure 1 ma możliwość zaznajomienia się z przypadkami medycznymi, których mogliby nigdy nie spotkać w swojej codziennej praktyce. Aplikacja ta pozwala lekarzom na szybsze i trafniejsze diagnozowanie pacjentów, doskonalenie fachu oraz wspieranie innych profesjonalistów ochrony zdrowia z odległych zakątków świata.

_ „Bardzo cieszymy się ze startu Figure 1 w Polsce” _ – powiedział Joshua Landy, lekarz internista i specjalista intensywnej terapii, który wpadł na pomysł stworzenia aplikacji podczas pracy na OIOM-ie szpitala w Toronto._ „Medycyna to bardzo wizualna dziedzina nauki, a dostęp do unikalnych zdjęć przypadków medycznych pozwala nam na ciągłą edukację. Figure 1 to narzędzie dla polskich i światowych lekarzy, które pozwala im oglądać, dzielić się i omawiać różnorodne problemy medyczne, przy poszanowaniu prawa do prywatności pacjentów”. _

Ochrona prywatności i bezpieczeństwo pacjentów

Wdrożenie aplikacji Figure 1 w Europie zostało poprzedzone współpracą z prawnikami, którzy zadbali, by platforma spełniała wymogi europejskiego prawa dotyczącego ochrony danych i prywatności. Publikacja każdego zdjęcia na platformie Figure 1 wymaga wyrażenia zgody przez pacjenta poprzez wbudowany w aplikację formularz. Specjalny algorytm aplikacji automatycznie rozpoznaje twarz i zasłania ją, by ukryć tożsamość pacjenta. Dodatkowo, lekarz zobowiązany jest zamazać poprzez aplikację inne charakterystyczne cechy pacjenta, jak np. tatuaże. Przed ostateczną publikacją, wszystkie zdjęcia są weryfikowane przez moderatorów.

Aplikacja Figure 1 jest dostępna dla telefonów iPhone, smartfonów z systemem Android, oraz jako aplikacja webowa. Korzystanie z aplikacji jest bezpłatne.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)