Fibaro Flood Sensor - ochroni twój dom przed zalaniem

Fibaro Flood Sensor - ochroni twój dom przed zalaniem23.08.2013 12:05
Fibaro Flood Sensor - ochroni twój dom przed zalaniem
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Zalanie to jedna z najczęstszych przyczyn szkód w naszych domach. Woda niejednokrotnie okazuje się bowiem źródłem poważnych zniszczeń. Czujnik Fibaro Flood Sensor poinformuje o grożącym zalaniu oraz gwałtownych skokach i spadkach temperatur.

Obudowa czujnika zalania Fibaro Flood Sensor przypomina kroplę wody. Wykonana została z białego błyszczącego tworzywa. Urządzenie jest całkowicie bezobsługowe i nie wymaga specjalistycznego montażu. Dzięki zastosowaniu teleskopowych sond pokrytych 24-karatowym złotem, dopasowujących się do kształtu powierzchni, działać ma prawidłowo na nierównych płaszczyznach. - _ Moduł może być zamontowany w każdym, nawet najtrudniej dostępnym miejscu, na przykład w zabudowie wanny, pralki czy zmywarki. Potrafi pracować w dowolnym położeniu, a nawet jeśli nie zmieści się w newralgiczne miejsce możliwej usterki, można podłączyć do niego przewodową sondę i doprowadzić jej sensor tam, gdzie jest to konieczne _ - wyjaśnia Maciej Fiedler, dyrektor ds. rozwoju Fibar Group. Co ważne, w zależności od punktu, w którym ma pracować, może być zasilany z baterii, jak również z zasilacza. Będzie pracował zarówno z napięciem 12. jak i 24 Volt.

Czujnik funkcjonuje w niskiej (do -20°C) i wysokiej (do 95°C) temperaturze. Jego obudowa zapewnia czasową wodoszczelność, pozwalającą na bezpośredni kontakt z cieczą oraz wyporność zapobiegającą utonięciu i zaprzestaniu komunikacji. Obudowa Fibaro Flood Sensora została zabezpieczona przed otwarciem, wyłączeniem i zniszczeniem urządzenia. Specjalny czujnik sabotażu reaguje na 30-stopniowy przechył oraz poruszenie urządzeniem. Wbudowana syrena alarmowa pozwoli szybko zareagować na wypadek zalania, gwałtownej zmiany temperatury bądź sabotażu. Urządzenie, prócz syreny alarmowej, potrafi informować o zdarzeniu kolorowym oświetleniem za pomocą wbudowanej diody RGB.

Dzięki dodatkowemu złączu sygnałowemu możemy zintegrować urządzenie z niemal każdym domowym systemem alarmowym. Czujnik reaguje na gwałtowne skoki temperatury, dlatego też stanowi doskonałe wsparcie dla domowego systemu przeciwpożarowego. Moduł może też pomóc w zarządzaniu temperaturą ogrzewania podłogowego, a zintegrowany z podgrzewanymi matami nie dopuści do oblodzenia podjazdu przed garażem.

Największe możliwości urządzenie osiągnie po zintegrowaniu z systemem inteligencji budynkowej. Obsługa rozbudowanych scen pozwala centrali Home Center 2 samodzielnie podjąć właściwe kroki natychmiast po wykryciu zagrożenia powodzią czy pożarem. Ujawnienie przez czujnik zalania cieczy w okolicach pralki spowoduje odcięcie wody poprzez podłączony do Relay Switcha elektrozawór wody, a Wall Plug, do którego podłączona została pralka, wyłączy ją, by nie została uszkodzona. W przypadku wykrycia pożaru, Relay Switch odłączy elektrozawór gazu, a centrala wytyczy świetlną drogę ewakuacyjną i pozbędzie się dymu poprzez uruchomienie wentylacji na maksymalnym poziomie pracy. Dzięki zintegrowaniu czujki z systemem właściciel otrzyma informację o zagrożeniu na telefon komórkowy lub tablet.

Cena Fibaro Flood Sensor to 229 zł netto.

Źródło: informacja prasowa, PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)