FFDShow: odtworzysz każdy film

FFDShow: odtworzysz każdy film
Źródło zdjęć: © IDG.pl

03.05.2010 15:00, aktual.: 05.05.2010 12:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Różnorodność metod, którymi kodowane są filmy i muzyka powoduje, że często pojawiają się problemy z ich odtwarzaniem. Zainstaluj darmowy zestaw kodeków FFDShow a nigdy nie doświadczysz tego problemu.

Obraz

Cena: bezpłatny
Informacje: sourceforge.net/projects/ffdshow

Plik do pobrania:

FFDShow to zestaw bezpłatnych, dystrybuowanych na licencji GPL filtrów i kodeków przeznaczonych do kompresji i dekompresji plików wideo oraz audio. Po zainstalowaniu tego zestawu odtworzysz praktycznie każdy film. FFDShow poradzi sobie z różnymi wersjami XviD, DivX, microsoftowym WMV, formatami MPEG-1 i MPEG-2 oraz MPEG-4. Filtry DirectShow umożliwiają poprawę jakości odtwarzanego filmu, wyostrzanie obrazu bądź jego rozmywanie, usuwanie przeplotu i szumu (ewentualnie jego dodawanie), zmianę barwy, nasycenia i jasności. Korekta przeprowadzana jest dynamicznie co zapewnia płynność odtwarzania. Jeżeli w danej chwili obciążenie procesora staje się zbyt duże poziom modyfikacji jest automatycznie zmniejszany.
Zestaw korzysta z procesorowych instrukcji MMX, SSE i 3DNow! co zapewnia szybką i wydajną pracę. Obsługa różnych formatów napisów gwarantuje zaś, że nie zaskoczy cię problem z odtworzeniem pożądanej wersji językowej. W najnowszej wersji dodano tez obsługę kodeka FourCC WMVA. FFDShow dostępny jest w polskiej wersji językowej.

Plik do pobrania:

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (96)