Fedora Project: kończymy z "ósemką"

Fedora Project: kończymy z "ósemką"

Fedora Project: kończymy z "ósemką"
30.11.2008 14:30, aktualizacja: 01.12.2008 01:03

Zespół Fedora Project, zajmujący się rozwojem Fedory, jednej z najpopularniejszych dystrybucji Linuksa ogłosił, iż z dniem 7 stycznia 2009 r. zakończy wsparcie dla systemu w wersji 8.

W tym tygodniu udostępniona - http://www.pcworld.pl/news/326226/fedora.10.do.pobrania.html została finalna wersja systemu Fedora 10. W kilka dni po tym wydarzeniu zespół programistów odpowiedzialnych za rozwój dystrybucji ogłosił, że po nowym roku kończy wsparcie dla edycji ósmej.

Według wcześniejszych założeń miało stać się to dwa tygodnie wcześniej, ale wypadłoby to w... Boże Narodzenie. Najwidoczniej programiści uznali, że nie byłby to zbyt udany prezent dla wszystkich użytkowników systemu i datę przesunięto. Wszyscy zainteresowani mają więc jeszcze ponad pięć tygodni na podjęcie stosownych działań, czyli tak doprawdy na aktualizacje do nowszej wersji.

Wraz z dniem 7 stycznia 2009 roku programiści z Fedora Project przestaną przyjmować zgłoszenia nowych błędów i opracowywać aktualizacje ( także dotyczące bezpieczeństwa systemu ).

Najnowszą wersję Fedory 10 pobrać można z witryny fedoraproject.org - http://fedoraproject.org/.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)