Family, czyli rodzina – poznaj lodówkę, dzięki której lepiej zorganizujesz domowy chaos

Family, czyli rodzina – poznaj lodówkę, dzięki której lepiej zorganizujesz domowy chaos

Family, czyli rodzina – poznaj lodówkę, dzięki której lepiej zorganizujesz domowy chaos
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
27.08.2018 14:27, aktualizacja: 29.08.2018 12:47

Lodówka właśnie przestała być urządzeniem służącym jedynie do przechowywania żywności. Obecnie stała się także kluczowym elementem domowego zarządzania innymi urządzeniami AGD, organizowania życia rodzinnego, a nawet centrum rozrywki. O tym, co potrafi nowoczesny sprzęt AGD, jeszcze do niedawna śnili tylko najbardziej śmiali miłośnicy technologii.

Kuchnia już dawno przestała być miejscem, gdzie jedynie przyrządza się potrawy i spożywa posiłki. Raport European Kitchen Trends dowodzi, że dla 51% Polaków kuchnia to miejsce, w którym codziennie spędza się czas z rodziną, zaś dla 34% jest ona również miejscem odpoczynku! Współczesną kuchnię trudno porównywać z tym samym pomieszczeniem sprzed kilku lat. Dziś staje się ona coraz częściej „inteligentna”, a aby mieć ją w takim wydaniu, aż 42% Europejczyków byłoby skłonnych dopłacić nawet 50 tys. euro do kupowanego domu.

Kuchnia staje się inteligentna

Hasło „inteligentny dom” coraz częściej pojawia się w przestrzeni publicznej i to nie tylko jako technologiczna nowinka. Wraz z nim słyszy się coraz częściej o Internecie rzeczy – haśle, które może wydawać się skomplikowane, ale to po prostu ułatwiająca życie technologia, o której pewnie niewielu pomyślałoby kilkanaście lat temu: to urządzenia, które pozostają online, co pozwala użytkownikowi sterować nimi zdalnie z dowolnego miejsca na świecie i dowolnie programować im zadania (np. włączenie ogrzewania przed powrotem domowników). Takie urządzenia mogą ze sobą współpracować, a ich zadaniem jest zautomatyzowanie domu. Inteligentna technologia stała się w nowoczesnym domu bardzo istotna – w opinii 61% respondentów cytowanego już badania European Kitchen Trends ułatwia codzienne życie i czyni je przyjemniejszym. Pozwala oszczędzać energię, szybciej wykonywać domowe obowiązki, a nawet zapewniać nam rozrywkę.

Właśnie te korzyści są tu najistotniejsze, zaś „inteligentna kuchnia”, w której znajdują się nowoczesne sprzęty AGD, jest w stanie nam je zapewnić. Urządzenia zdolne do parowania, wykonane w technologii smart, łączą w sobie wysoką funkcjonalność i często niebanalny styl z innowacyjnymi technologiami. Właściwie standardem stało się już, że inteligentne sprzęty AGD wchodzą w interakcję ze smartfonami. Za pomocą aplikacji można na przykład sprawdzić zawartość lodówki z dowolnego miejsca (wbudowane w lodówkę kamery robią zdjęcie przy każdorazowym zamknięciu drzwiczek) czy skomponować listę zakupów na znajdującym się na niej wyświetlaczu. Poza tym na ekranie lodówki takiej jak Samsung Family Hub™ można sprawdzić przepisy kulinarne, robić szybko notatki, wyświetlać sygnał z telewizora lub słuchać radia internetowego. A to i tak nie wszystkie możliwości inteligentnych lodówek i innych sprzętów AGD.

Zarządzanie domem z kuchni

Jeszcze do niedawna możliwość zarządzania domem z kuchni wydawała się pomysłem rodem z filmów Si-Fi. Inżynierowie z firmy Samsung udowodnili jednak, że można go wcielić w życie i zrobić to prosto i praktycznie. Pomijając fakt, że urządzenie najnowszej generacji powinno zapewniać bardzo dobre warunki przechowywania żywności, to dodatkowo wyposażone jest w technologie, które mogą przeciętnego człowieka wprawić w zdumienie, a jednocześnie zaskoczyć tym, jak są tak proste w obsłudze i jak bardzo ułatwiają życie. Sprawdźmy, jak wygląda to na przykładzie Family Hub™.

Aplikacja View Inside pokazuje na smartfonie, co znajduje się w lodówce. Do tego lodówka posiada wbudowany ekran (21,5 cala), na którym wyświetlane są spersonalizowane informacje. Podłączenie do internetu pozwala korzystać z przeglądarki internetowej i zainstalowanych aplikacji. Lodówka współpracuje z aplikacją Bixby z Voice ID (rozpoznawanie głosu), co pozwala wydawać jej głosowe komendy w języku angielskim (jeśli nie chcesz z nią rozmawiać, na pewno z przyjemnością skorzystasz z intuicyjnego panelu w języku polskim). Co ciekawe, lodówka staje się także centrum rozrywki – potrafi wyświetlić na ekranie na przykład sygnał z telewizora, filmy z serwisu VOD lub muzykę z aplikacji Spotify czy radia internetowego.
Ważny jest także fakt, że dzięki lodówce można zarządzać z kuchni całym domem. Łączy się ona bowiem z innymi urządzeniami – przede wszystkim tej samej marki, ale może także współpracować ze sprzętem innych producentów. Aplikacja SmartThings pozwala sterować wszystkimi inteligentnymi urządzeniami, np. pralką QuickDrive™, robotem sprzątającym POWERbotTM, piekarnikiem Dual Cook Flex™, telewizorami, klimatyzatorami lub oświetleniem z funkcją smart.

Przykład wyżej wymienionej lodówki dobrze pokazuje, w jakim kierunku podąża technologia AGD/RTV. Inteligentne urządzenia spełniają już nie tylko funkcje użyteczne, do których zostały przede wszystkim zaprojektowane, ale także zapewniają rozrywkę. Na przykład lodówka może zmienić kuchnię w miejsce towarzyskich spotkań i relaksu. Dzięki takim udogodnieniom, jak możliwość sterowania urządzeniami w całym domu z jednego miejsca, życie użytkowników staje się łatwiejsze i przyjemniejsze – zyskują nowego członka rodziny, który ułatwia ich życie.

Źródło artykułu:Artykuł sponsorowany
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)