Fagor Mastercook utrzymuje się na powierzchni

Fagor Mastercook utrzymuje się na powierzchni13.05.2014 14:09
Fagor Mastercook utrzymuje się na powierzchni
Źródło zdjęć: © PAP/Maciej Kulczyński

Wrocławski zakład Fagor Mastercook podpisał kontrakt na produkcję sprzętu AGD dla algierskiego Cevitala. Zamówienie warte 100 milionów złotych będzie realizowane przez 2 miesiące, ale umowa zakłada możliwość przedłużania kontraktu nawet do końca roku. Pracę przy tej produkcji znajdzie około 900 osób, więc kolejne zwolnienia dotkną tylko120 pracowników - mówi syndyk masy upadłościowej zakładu, Teresa Kalisz.

Syndyk dodała, że niektórzy zatrudnieni sami chcą odejść, a inni są na urlopach wychowaczych czy macierzyńskich. Gdyby się okazało, że 12. osób to za dużo, to będzie zwolnionych mniej pracowników. To zlecenie daje jeszcze szansę firmie na szukanie nowych rozwiązań - powiedziała syndyk.

Jedną z nowych propozycji jest prywatyzacja pracownicza. Pomysł był wczoraj omawiany w czasie spotkania z prezesem bydgoskiej PESY, która właśnie w ten sposób wyszła na prostą, mimo że była o krok od likwidacji. W Fagor Mastercook we Wrocławiu pracuje 100. osób. Zakład jest w stanie upadłości od ponad pół roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)