Facebook wymyślił fora internetowe na nowo!

Facebook wymyślił fora internetowe na nowo!

Facebook wymyślił fora internetowe na nowo!
Źródło zdjęć: © chip.pl
24.10.2014 13:44, aktualizacja: 24.10.2014 14:49

Pamiętacie te piękne czasy, w których w Sieci czuliśmy się anonimowo i toczyliśmy zażarte dyskusje na forach internetowych, dziesiątkach list dyskusyjnych, czy kanałach IRC-a? Facebook chce wskrzesić ich małą cząstkę.

Oczywiście zapomnijcie o jakiejkolwiek anonimowości (no chyba, że ktoś korzysta na Facebooku z fałszywego nazwiska), jednak być może uda się wskrzesić ducha starych dobrych, list dyskusyjnych, czy for internetowych. Wszystko za sprawą mobilnej aplikacji Rooms (pokoje), która na razie dostępna jest na urządzenia z systemem iOS.

Dzięki Rooms, użytkownicy Faceboka z podobnymi zainteresowaniami będą mogli odnaleźć się nawzajem i porozmawiać w wirtualnym pokoju, stworzonym przez jednego z użytkowników. Zamiast męczyć was jednak nowomową, o wiele wygodniej będzie po prostu napisać, że dzięki Rooms każdy użytkownik Facebooka będzie mógł stworzyć swoje własne forum internetowe, ozdobić je wybraną przez siebie grafiką, moderować oraz mianować innych użytkowników moderatorami.

Czym Rooms różni się od starych, dobrych for internetowych? Pokoje tematyczne będą z pewnością o wiele łatwiejsze do znalezienia. Do tego dochodzi też teoria, że ludzie podpisujący się swoim imieniem i nazwiskiem zachowują się w Sieci trochę lepiej, niż anonimowe pseudonimy.

Analitycy zatrudnieni przez Facebooka nie śpią i doskonale idzie im analiza zachowań użytkowników, którzy od kilku już lat, bez pomocy żadnych dodatkowych aplikacji tworzą miejsca, w których odbywają się ożywione, publiczne dyskusje na Facebooku. Są to wszelkiej maści grupy zamknięte/otwarte. Społecznościowy gigant musiał uznać, że te facebookowe fora generują na tyle dużo ruchu, że najwyższy czas ułatwić użytkownikom komunikację na nich.

Jeśli chcielibyście przetestować Rooms na iOS,kliknijcie tutaj.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Windows 10 - system z którego zadzwonisz i odpiszesz na SMS

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)