Facebook, Twitter, Microsoft i Google stworzą wspólny projekt

Facebook, Twitter, Microsoft i Google stworzą wspólny projekt
Źródło zdjęć: © Voice Of People Today

23.07.2018 10:11, aktual.: 23.07.2018 11:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Najwięksi giganci internetowi - Facebook, Twitter, Microsoft i Google – łączą się w ramach opracowywania projektu, który może stać się zupełnie nowym standardem. Data Transfer Project ułatwi przetwarzanie danych pomiędzy usługami online.

Data Transfer Project pozwoli na bezpośrednie przenoszenie treści pomiędzy usługami, czyli bez pobierania ich na dysk i ponowne przesyłanie do Internetu. Za pomocą tego narzędzia będzie można przynosić takie dane, jak zdjęcia, kontakty, kalendarze i listy zadań, a będą one działać na podstawie technologii open-source.

Oprócz już wspomnianych Google’a, Microsoftu i Twittera, w Data Transfer Project dostępny też będzie Instagram, należący do Facebooku, a także Flickr, Remember the Milk i SmugMug. Można oczekiwać, że w przyszłości ta lista się rozwinie. Obecnie, niektóre z tych serwisów już mają połączenia między sobą – chociażby Facebook i Instagram lub Instagram i Flickr. W obu przypadkach możliwa jest synchronizacja zdjęć w połączonych serwisach, a więc powstaje pytanie, czy w sytuacji z uruchomienia Data Transfer Project nie dojdzie do konfliktu interesów?

Nie możemy też zapomnieć o tym, że przynajmniej dwie firmy z wymienionej czwórki niedawno stały się obiektem skandali związanych z wyciekiem danych. Chodzi, oczywiście, o afery Cambridge Analytica i Gmail. Mimo że taka usługa, jak Data Transfer Project, byłaby bardzo przydatna dla wielu użytkowników, istnieją też pewne obawy odnośnie tego, jak dobrze będą chronione te dane.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)