Facebook: ogromne odszkodowanie za spam

Facebook: ogromne odszkodowanie za spam

25.11.2008 10:30, aktual.: 25.11.2008 13:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Facebook, najpopularniejszy na świecie serwis społecznościowy, wygrał w sądzie sprawę o otrzymywanie niechcianej korespondencji. Ma on otrzymać ogromne odszkodowanie, którego wysokość sięga prawie 1 miliarda dolarów. Jest to jedna z najwyższych kar, jaką zasądzono w procesie tego typu.

W procesie oskarżony został Adam Guerbuez oraz 25 innych osób, które miały przejąć kontrolę nad kontami użytkowników serwisu. Za ich pomocą wysłali oni ponad 4 miliony niechcianej korespondencji. Wynikało z niej, że użytkownicy, którym zostały skradzione konta, używają marihuany, tabletek zwiększających popęd i innych leków.

Powołując się na ustawę CAN-SPAM, która reguluje kwestie związane z przesyłaniem niezamówionych informacji drogą elektroniczną, sąd nałożył na nich grzywnę. Jej wysokość wynosi ponad 873 mln dolarów. Dodatkowo dostali oni zakaz korzystania w przyszłości z wszelkich produktów oferowanych przez Facebooka.

We wcześniejszym wyroku w podobnej sprawie dwie osoby zostały oskarżone o rozsyłanie spamu poprzez serwis MySpace zostały skazane na wypłatę zadośćuczynienia w wysokości 230 milionów dolarów - http://bezpieczenstwo.idg.pl/news/151650/myspace.wygral.230.milionow.dolarow.html. Jako podstawę oskarżenia wykorzystano tą samą ustawę.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)