Trwa ładowanie...
ycipk-3tuv7s

Facebook: jak wyłączyć aktywność na Messengerze?

Nie chcecie, aby wasi znajomi widzieli, że jesteście dostępni w danej chwili na Facebooku? Łatwo to zmienić. Podpowiadamy, jak wyłączyć aktywność na Messengerze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (Archiwum prywatne, Fot: flickr.com / Karlis Dambrans / CC BY 2.0)
ycipk-3tuv7s

Pamiętający czasy Gadu-Gadu wiedzą, że komunikator pozwalał ustawiać statusy. "Dostępny" oznaczał, że użytkownik jest aktywny, z kolei "zaraz wracam" informował o chwilowej nieobecności. Były też komunikaty informujące o tym, by nie przeszkadzać. Facebook znacząco uprościł sprawę. O tym, że użytkownik Messengera jest obecny informuje po prostu zielona kropka.

Status Aktywny informuje znajomych i kontakty o bieżącej lub niedawno zakończonej aktywności na Facebooku lub w Messengerze. Jeżeli kogoś nie ma, wówczas wyświetlana jest godzina ostatniej aktywności obok zdjęcia profilowego oraz w innych miejscach na Facebooku i w Messengerze.

Jak wyłączyć aktywność na Messengerze

ycipk-3tuv7s

Użytkownicy Gadu-Gadu pamiętają też doskonale status "niewidoczny". Taka opcja pozwalała się ukryć i nie zdradzać swojej obecności. Na Facebooku też jest to możliwe, wystarczy zrezygnować z zielonej kropki.

Aby wyłączyć aktywność na Messengerze, wystarczy uruchomić ustawienia (zarówno w przeglądarkowej, jak i mobilnej wersji Messengera - by na telefonie odpalić ustawienia, wystarczy kliknąć w menu głównym Messengera na swój awatar) i odznaczyć opcję "Informuj o swojej aktywności".

Co ważne, po wyłączeniu tej opcji również my nie będziemy mogli śledzić aktywności swoich użytkowników.

Aktywność na Messengerze. Wyłączyłem, ale działa

ycipk-3tuv7s

Facebook przypomina, że informacja o zmianie statusu może pojawić się z pewnym opóźnieniem. Jeśli więc po wyłączeniu aktywności wciąż ta jest widoczna, wystarczy trochę poczekać.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-3tuv7s

ycipk-3tuv7s
ycipk-3tuv7s