F-Secure: internauci coraz bardziej świadomi zagrożeń

F-Secure: internauci coraz bardziej świadomi zagrożeń

F-Secure: internauci coraz bardziej świadomi zagrożeń
13.03.2009 00:00, aktualizacja: 13.03.2009 09:19

Jak pokazały niedawne badania firmy F-Secure, internauci w większości są świadomi licznych zagrożeń czyhających na nich w Sieci. Do najbardziej nieufnych narodów należą amerykanie, którzy niezwykle ostrożnie podchodzą do np. płacenia kartą kredytową w systemie online.

Specjaliści z F-Secure przebadali użytkowników Sieci w wieku od 2. do 40 lat. Byli to mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, Kanady, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Włoch, Indii oraz Hong Kongu. Respondentów pytano o świadomość zagrożeń jakie czyhają w Internecie na nich oraz na ich pociechy.
Wyniki pokazały, że coraz większy odsetek rodziców zdaje sobie sprawę z tego, że ich dzieci podczas korzystania z Sieci narażone są na wiele niebezpieczeństw. Aż 5. procent rodziców stwierdziło, że ich pociechy nie są w Internecie bezpieczne.
Inaczej sprawa ma się jeśli chodzi o poczucie bezpieczeństwa podczas płacenia kartą kredytową w systemie online. Większość z przebadanych osób stwierdziła bowiem, że nie ma oporów przed płaceniem w ten sposób w Internecie. Jedynie 31. nie czuje się bezpiecznie. Wyjątkiem są jednak mieszkańcy Francji ( gdzie 62% osób czuje się niepewnie ) oraz Stany Zjednoczone ( 63% ).
więcej w serwisie IDG.pl »

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)