Excel 2007 ma problem z ODF?

Excel 2007 ma problem z ODF?

Excel 2007 ma problem z ODF?
Źródło zdjęć: © WP.PL
07.05.2009 15:30, aktualizacja: 07.05.2009 16:03

Arkusz kalkulacyjny Microsoftu nie radzi sobie z obsługą formatu OpenDocument - przekonuje na łamach bloga Rob Weir, główny architekt formatu ODF w IBM. Jego zdaniem błędna implementacja standardu powoduje uszkodzenia formuł i utratę danych zawartych w plikach XLS, stworzonych w arkuszach pakietów OpenOffice, Lotus Symphony, a nawet MS Office 2003.

Obsługa OpenDocument Format została dodana do aplikacji biurowych MS Office 2007 wraz z drugim Service Packiem. Jak
przekonuje R. Weir z IBM, przy odczycie plików arkuszy kalkulacyjnych Excel 200. wprowadza bałagan w strukturze zastosowanych tam formuł, co prowadzi do błędów i ryzyka utraty danych. Ponadto przy zapisywaniu arkuszy wykorzystujących ODF aplikacja zapisuje formuły w niestandarowej lokacji, przez co inne programy nie mogą poprawnie odczytać danych.
Weir kładzie te problemy na karb niekompetencji programistów z Redmond.

Tymczasem Microsoft kontratakuje - głównym winowajcą są zdaniem koncernu twórcy pakietów OpenOffice.org i Lotus Symphony. Arkusze tych zestawów (odpowiednio - Calc i Spreadsheets) korzystają bowiem ze specyfikacji ODF 1.2, podczas gdy Service Pack 2 wprowadził do Office'a obsługę ustandaryzowanej specyfikacji ODF 1.1 (wersja 1.2 wciąż czeka na zatwierdzenie przez organizację OASIS).

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)