Europejski Internet - jest coraz lepiej

Europejski Internet - jest coraz lepiej

Europejski Internet - jest coraz lepiej
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
20.03.2008 09:30, aktualizacja: 20.03.2008 10:54

Komisja Europejska ogłosiła, że w ubiegłym roku liczba europejskich gospodarstw domowych i firm korzystających z łączy szerokopasmowych zwiększała się każdego dnia o ponad 50 000. W ciągu roku przybyło około 19 milionów subskrybentów, od których na konta providerów wpłynęło 98 miliardów dolarów.

Zwiększyła się konkurencja, wzrosły prędkości przesyłania danych i spadły ceny. UE z 20-procentową penetracją rynku przez usługi szerokopasmowe wciąż przegrywa z innymi obszarami globu, mimo iż Dania, Finlandia i Holandia to kraje, w których subskrybentów łączy szerokopasmowych jest, w stosunku do liczby mieszkańców, najwięcej na świecie.

Obraz
© (fot. JupiterImages/EAST NEWS)

Ponad połowa łączy szerokopasmowych dostarcza sygnał z prędkością od 2 do 10 Mb/s. Coraz więcej jest jednak takich, których prędkość jest większa od 10 megabitów. KE skrytykowała jednocześnie byłych państwowych monopolistów. Posiadają oni ponad połowę łączy i utrudniają dostęp konkurencji do rynku.

W 2007 roku unijny rynek telekomunikacyjny był wart 473 miliardy dolarów. Aż 216 miliardów przypada na telefonię komórkową.

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)