Etui, które zmieni iPhone'a w lustrzankę

Etui, które zmieni iPhone'a w lustrzankę

19.09.2014 09:57, aktual.: 26.09.2014 10:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Relonch Camera zaprezentował prototypowe etui na iPhone\'a, z aparatem fotograficznym o "lustrzankowym" sensorze APS-C i jasnym obiektywem.

Dodatkowe "plecki" do iPhone'a 5, 5s lub 6 kosztować będą 499 dolarów. Za ich sprawą będzie można wykonywać zdjęcia jakości tych w magazynach mody - zapewnia producent w komunikacie.

Na stronie Relonch Camera niestety brakuje wielu szczegółów technicznych dotyczących akcesorium. Wiemy tylko, że dostaniemy sensor w standardzie APS-C, obiektyw o jasności F/2.0 i możliwość przesyłania zdjęć za pomocą Wi-Fi i Bluetootha. Tych ostatnich nie będzie trzeba przy tym konfigurować - po umieszczeniu telefonu w obudowie zestaw jest gotowy do pracy, a iPhone dodatkowo ładuje się przez złącze Lightning.

Trochę mniej optymistyczny jest akapit dotyczący tego, że duża liczba megapikseli nie ma sensu, bo na Instagramie i tak zdjęcia mają rozdzielczość 0,4 Mpix. Producent twierdzi, że wolał skupić się na fotografii, a nie na specyfikacji technicznej i niestety nie wróży to pełnego wykorzystania potencjału matrycy APS-C.

Na finalną specyfikację trochę poczekamy - sprzedaż urządzenia ruszyć ma dopiero pod koniec przyszłego roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (19)
Zobacz także