Espresso Veloce V12 - ekspres dla fanów Kubicy

Espresso Veloce V12 - ekspres dla fanów Kubicy

Espresso Veloce V12 - ekspres dla fanów Kubicy
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
29.05.2013 11:39

Włosi kochają kawę i szybkie samochody. Z połączenia tych dwóch pasji powstał Espresso Veloce V12 - ekspres do kawy wzorowany na wyglądzie silnika wyścigowego bolidu.

Twórcy tego ekspresu nie ukrywają, że powstał on z pasji do wyścigów Formuły 1 i skierowany jest dla fanów sportów motorowych. Tak jak i ma to miejsce w przypadku najdroższych samochodów wyścigowych, tak i każdy egzemplarz Espresso Veloce V1. składany jest ręcznie przez wykwalifikowanych techników. Do budowy ekspresu używane są także te same materiały, co przy tworzeniu silników – aluminium, tytan i magnez.

Moc ekspresu wynosi 135. W. Oprócz prawie litrowego pojemnika na wodę, ekspres posiada także dozownik alkoholu o pojemności 140 ml - wciśnięcie odpowiedniego guzika aplikuje 2,5 ml "wzmacniacza" do przygotowywanej kawy. Całe urządzenie charakteryzuje się solidną konstrukcją, przez co posiada sporą masę - waga urządzenia wynosi prawie 30 kilogramów.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Ekspres wyprodukowany został w limitowanej liczbie egzemplarzy - powstało zaledwie 50. sztuk. A cena? O to trzeba dowiadywać się bezpośrednio u producenta. Warto jednak przy tym pamiętać, że urządzenie skierowane jest raczej dla zamożnych klientów, dla których taki ekspres byłby tylko dodatkiem do kolekcji prawdziwych bolidów wyścigowych.

PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)