Eset Mobile Security w finalnej wersji

Eset Mobile Security w finalnej wersji
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta

02.11.2011 15:01, aktual.: 02.11.2011 15:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Eset udostępnił finalną wersję swojego pakietu bezpieczeństwa Eset Mobile Security dla smartfonów działających w oparciu o system Android. Nowa aplikacja, oprócz ochrony przed złośliwymi programami, oferuje zestaw funkcji umożliwiających zdalne zablokowanie telefonu, jego lokalizację lub usunięcie zapisanych w jego pamięci danych.

Eest Mobile Security to program znany użytkownikom telefonów z systemami Symbian oraz Windows Mobile. Teraz z możliwości zmodyfikowanej nieco aplikacji mogą skorzystać posiadacze smartfonów z systemem Android. ESET Mobile Security skanuje wszystkie otrzymywane i wysyłane pliki i wiadomości, pod kątem zawartości złośliwego kodu. Aplikacja zapewnia również użytkownikowi ochronę antykradzieżową, która składa się z czterech funkcjonalności:

Obraz
© (fot. Eset)

• Dopasowanie karty SIM –. identyfikuje podmianę karty SIM w chronionym smartfonie, informując o takim zdarzeniu wskazaną przez właściciela telefonu osobę, poprzez wysłanie do niej wiadomość SMS, która zawiera m.in. numer definiowany nową kartą SIM.

• Zdalne blokowanie dostępu –. pozwala na zablokowanie dostępu do telefonu i zgromadzonych na nim danych za pomocą wiadomości SMS, zawierającej odpowiednią komendę oraz ustalone wcześniej hasło.

• Zdalne usuwanie danych –. umożliwia usunięcie z pamięci telefonu i z kart pamięci wszystkich zgromadzonych danych - w tym zdjęć, nagrań wideo, plików mp3, danych kontaktowych oraz wiadomości SMS i MMS.

• Lokalizacja GPS –. pozwala na ustalenie pozycji GPS chronionego urządzenia.

Program dysponuje również zabezpieczeniem, które uniemożliwia przypadkowe lub celowe usunięcie programu z danego smartfona.

Wśród innych funkcjonalności Mobile Security warto wymienić możliwość definiowania numerów telefonów, od których połączenia i wiadomości mają być automatycznie odrzucane. Możliwe jest także ustalenie numerów, z którymi użytkownik telefonu nie powinien mieć kontaktu i z którymi próby połączenia mają być automatycznie blokowane.

Program do prawidłowego działania wymaga urządzenia z systemem Android 2.0 lub nowszym. Aplikacja nie współpracuje ze smartfonami bazującymi na systemie Android Honeycomb 3.0. Aplikacja dostępna jest w języku polskim.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)