Ericsson redukuje emisję CO2

Ericsson redukuje emisję CO2

Ericsson redukuje emisję CO2
Źródło zdjęć: © Ericsson
08.06.2009 13:27

Używając jako wskaźnika dwutlenku węgla okazuje się, że porównując komunikację za pomocą telefonu komórkowego do podróży fizycznej, rok używania telefonu komórkowego równa się przejechaniu typowym samochodem 160 kilometrów autostradą. Do 2013 roku Ericsson zmniejszy emisję CO2 o 40% zwiększając standardy sprzętu służącego do obsługi sieci.

Branża teleinformatyczna jest obecnie odpowiedzialna za około 2 procent globalnej emisji CO2 do atmosfery. Analizy firmy Ericsson wskazują, że najbardziej negatywny wpływ na środowisko (67%) ma konsumpcja energii urządzeń związanych z funkcjonowaniem sieci, działalność operatorów oraz utylizacja sprzętu telekomunikacyjnego. Pozostałe 33% to działania związane produkcją sprzętu.

Wkład firmy Ericsson w redukcję emisji CO2 do atmosfery polega na zapewnieniu fundamentów dla wprowadzenia proekologicznych usług i rozwiązań. Można osiągnąć to poprzez masowe wdrożenia mobilnych i stacjonarnych sieci szerokopasmowych.

Ericsson uważa, że cały sektor telekomunikacji może zredukować społeczny wpływ na emisję gazów CO2 o ponad 15% do roku 2020.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)