Ericsson gotowy na 4G w Polsce

Ericsson gotowy na 4G w Polsce

Ericsson gotowy na 4G w Polsce
Źródło zdjęć: © Ericsson
30.01.2009 11:24

Ericsson przeprowadzi w Polsce w 2009 roku próbne instalacje sieci 4G. Sieciami LTE (ang. Long Term Evolution) zainteresowani są polscy operatorzy.

_ Nasze kompetencje w tym obszarze potwierdza fakt, że szwedzki operator TeliaSonera w styczniu wybrał naszą firmę do budowy komercyjnej sieci LTE w Sztokholmie _ - powiedział Lars E. Svensson, prezes firmy Ericsson w Polsce.

Wdrożenie rozwiązania LTE oznaczałoby prawdziwą rewolucję, jeśli chodzi o przepustowość sieci mobilnej, gdyż system ten umożliwia osiąganie prędkości rzędu 300 Mb/s i więcej. Obecnie polscy operatorzy telekomunikacyjni rozbudowują sieć 3G opartą na rozwiązaniu HSPA/WCDMA umożlwiającą transmisję danych z szybkością 7,2 Mb/s w kierunku do abonenta oraz do 1,9 Mb/s w kierunku od abonenta do sieci.

W sierpniu 2008 wykorzystując rozwiązanie LTE Ericsson zademonstrował w Sydney przepływności rzędu 160 Mb/s. Zebrani inżynierowie mogli zobaczyć, z jaką prędkością przesyłane są pliki ze stacji bazowej w kierunku notebooka. Dla przykładu załączniki o rozmiarze 300 MB zostały pobrane zaledwie w 10 sekund.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)