Ericsson: 9,3 mld smartfonów w 2019 roku

Ericsson: 9,3 mld smartfonów w 2019 roku

Ericsson: 9,3 mld smartfonów w 2019 roku
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
13.11.2013 13:00

Najnowszy raport Mobility Report firmy Ericsson pokazuje, że liczba mobilnych subskrypcji urośnie do poziomu 9,3 mld w 2019 roku. Ponad 60 proc. z nich (5,6 mld) będzie działać na smartfonach. Tak duży wzrost liczby urządzeń wymaga inwestycji w infrastrukturę sieciową.

Ericsson szacuje, że w 2019 roku sieci WCDMA/HSPA będą pokrywać swoim zasięgiem 90 proc. światowej populacji. Co więcej, 65 proc. osób na świecie znajdzie się w zasięgu technologii 4G/LTE. Obecnie, na świecie smartfony stanowią około 25-30 proc. wszystkich subskrypcji mobilnych. Jednocześnie, ponad połowa (55 proc.) telefonów sprzedanych w III kwartale to smartfony.

_ - Co trzeci Polak posiada smartfon. To znacznie niższa penetracja niż np. w Szwecji czy Korei Południowej, gdzie sięga ona 70 proc. Na podstawie badań Ericsson ConsumerLab w Polsce wiemy jednak, że w ciągu najbliższego roku, aż 18 proc. Polaków chce zakupić swoje pierwsze urządzenie tego typu, a połowa obecnych posiadaczy ma zamiar wymienić obecne smartfony na nowsze modele _ - powiedział Oliver Kanzi, prezes polskiego oddziału Ericssona.

_ - Lawinowe tempo absorpcji smartfonów przez rynek jest wyjątkowe i będzie kontynuowane. Potrzeba było pięciu lat, by dojść do poziomu miliarda smartfonowych subskrypcji, ale osiągnięcie kolejnego miliarda zabierze już tylko 2 lata. Od teraz do 2019 roku, liczba subskrypcji smartfonowych zostanie potrojona. Co szczegolnie interesujące, absorpcja smartfonów będzie szczególnie napędzana przez rynek w Chinach i innych krajach rozwijających się, jako że coraz tańsze modele smartfonów stają się dostępne _ - powiedział Douglas Gilstrap, wiceprezes i szef strategii Ericssona.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)