Era ma ponad 330 tys. klientów telefonii stacjonarnej

Era ma ponad 330 tys. klientów telefonii stacjonarnej

Era ma ponad 330 tys. klientów telefonii stacjonarnej
08.04.2009 13:05

W wywiadzie dla Gazety Prawnej Klaus Hartmann, prezes Polskiej Telefonii Cyfrowej udzielił informacji na temat ilości użytkowników usług telefonii stacjonarnej. Hartmann mówi także o inwestycjach w LTE, WiMAX oraz o zarządzaniu siecią.

Operator posiada ponad 330 tys. klientów usług telefonii stacjonarnej świadczonych z wykorzystaniem technologii mobilnej - Era domowa i Era firmowa. Posiada także kilkanaście tysięcy klientów usługi BSA (dostęp do internetu z wykorzystaniem sieci TP) i WLR (usługi telefoniczne z wykorzystaniem sieci TP).

PTC nie planuje oddania w zarządzanie swojej sieci. W ocenie prezesa, gdy operatorzy oferują te same usługi, to sieć pozwala osiągnąć przewagę nad konkurencją. Oddanie sieci w zarządzanie sprawi, że to zarządzający będzie narzucał, co trzeba robić.

Operator planuje inwestycje w LTE (sieć 4G), jako część strategii, ale na razie jest czas na przygotowania. Inaczej sprawa wygląda w przypadku WiMAX. Operator sporo zainwestował w budowę sieci, przygotował ofertę usług, ale obecnie szuka innych sposobów wykorzystania częstotliwości przyznanych na tą technologię.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)