Era ma ponad 330 tys. klientów telefonii stacjonarnej

Era ma ponad 330 tys. klientów telefonii stacjonarnej08.04.2009 13:05
Era ma ponad 330 tys. klientów telefonii stacjonarnej

W wywiadzie dla Gazety Prawnej Klaus Hartmann, prezes Polskiej Telefonii Cyfrowej udzielił informacji na temat ilości użytkowników usług telefonii stacjonarnej. Hartmann mówi także o inwestycjach w LTE, WiMAX oraz o zarządzaniu siecią.

Operator posiada ponad 330 tys. klientów usług telefonii stacjonarnej świadczonych z wykorzystaniem technologii mobilnej - Era domowa i Era firmowa. Posiada także kilkanaście tysięcy klientów usługi BSA (dostęp do internetu z wykorzystaniem sieci TP) i WLR (usługi telefoniczne z wykorzystaniem sieci TP).

PTC nie planuje oddania w zarządzanie swojej sieci. W ocenie prezesa, gdy operatorzy oferują te same usługi, to sieć pozwala osiągnąć przewagę nad konkurencją. Oddanie sieci w zarządzanie sprawi, że to zarządzający będzie narzucał, co trzeba robić.

Operator planuje inwestycje w LTE (sieć 4G), jako część strategii, ale na razie jest czas na przygotowania. Inaczej sprawa wygląda w przypadku WiMAX. Operator sporo zainwestował w budowę sieci, przygotował ofertę usług, ale obecnie szuka innych sposobów wykorzystania częstotliwości przyznanych na tą technologię.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)