Energooszczędne urządzenia D-Link

Energooszczędne urządzenia D-Link

17.02.2009 15:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

D-Link wprowadza do swoich urządzeń udoskonaloną technologię oszczędności energii. Jako pierwsze produkty nowej generacji na rynku pojawią się przełączniki gigabitowe serii DGS-1000D. Technologia D-Link Green (znana wcześniej jako Green Ethernet) rozwijana przez D-Linka od kilkunastu miesięcy, pozwala obecnie na oszczędność energii potrzebnej do obsługi połączeń między urządzeniami w sieci komputerowej na poziomie 73%.

System zaimplementowany w przełącznikach DGS-1000. analizuje długość przewodów, którymi urządzenie połączone jest z komputerami. Następnie dostosowuje podaż mocy do danego portu tak, by była ona optymalna dla określonej długości kabla, czyli nie większa niż to konieczne do transferu danych. W tradycyjnych przełącznikach podaż ta jest stała, dedykowana do obsługi łączy o długości 100 m. Tymczasem w sieciach domowych i w małych biurach długość ta nie przekracza zwykle kilku lub kilkunastu metrów. Dostosowanie mocy do faktycznych potrzeb pozwala więc na znaczne oszczędności energii.

Obraz
© (fot. D-Link)

Drugi system wpływający na ograniczenie zużycia prądu polega na wykrywaniu, czy podłączony do nich sprzęt jest włączony. Jeśli nie –. dany port automatycznie przechodzi w stan spoczynku, znacznie ograniczając pobór mocy. W tradycyjnych przełącznikach porty pozostają pod stałym napięciem bez względu na to czy są wykorzystywane czy nie. Nowe urządzenia D-Linka w stanie czuwania zużywają o 73 proc. mniej energii niż tradycyjne urządzenia sieciowe. W cyklu dobowym dzięki energooszczędnym technologiom D-Link Green można oszczędzić do 66% energii, przy założeniu, że przełączniki są w pełni aktywne 10 godzin w ciągu doby.

Seria nowych przełączników DGS-1000. przeznaczona jest do użytku w biurze lub w domu. Pierwszym, już dostępnym w sprzedaży urządzeniem jest pięcioportowy przełącznik gigabitowy DGS-1005D. Niebawem dostępne będą również przełączniki DGS-1008D, DGS-1016D oraz DGS-1024D, wyposażone odpowiednio w 8, 16 i 24 porty. Wszystkie urządzenia z tej serii wykorzystują energooszczędne technologie pozwalające na znaczne oszczędności poboru mocy.

Najnowsza seria przełączników, podobnie jak wszystkie produkty D-Link Green, spełnia wymagania certyfikacji ENERGY STAR. Spełniają również warunki dyrektywy RoHS (ws. ograniczenia użycia substancji niebezpiecznych) oraz WEEE (ws. prawidłowego pozbywania się produktów oraz ich recyklingu).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)