Energooszczędne modele pralek marki Hotpoint

Energooszczędne modele pralek marki Hotpoint

Energooszczędne modele pralek marki Hotpoint
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
21.09.2011 12:59, aktualizacja: 29.03.2012 10:40

Ekologiczna linia pralek Hotpoint to rozwiązanie dla każdego, kto oczekuje dobrych rezultatów prania przy wykorzystaniu najmniejszej możliwej ilości energii oraz wody.

Ekologiczna linia pralek Hotpoint to rozwiązanie dla każdego, kto oczekuje dobrych rezultatów prania przy wykorzystaniu najmniejszej możliwej ilości energii oraz wody.

Hotpoint proponuje szeroką gamę przyjaznych środowisku pralek oznaczonych symbolem EcoTech, które zostały wyposażone w ekologiczne programy ECO oraz specjalną funkcję Auto Stand By.

Nowe modele Hotpoint są wyjątkowo ekologiczne i ekonomiczne ze względu na obniżenie temperatury prania do poziomu 3. stopni Celsjusza w programach oznaczonych symbolami ECO. Korzystając z cykli ekologicznych można oszczędzić energię, która w normalnych programach w aż 70 procentach służy do podgrzewania wody. Programy ECO pozwalają osiągnąć czystość wypranych tkanin dzięki optymalnym (bardziej intensywnym) obrotom bębna, które rekompensują niższą temperaturę prania.

Użytkownik energooszczędnej pralki Hotpoint otrzymuje do wyboru jeden z 3 programów ECO: Bawełna ECO - idealny do prania tkanin bawełnianych lub lnianych. Program ten zużywa o 64. mniej energii w porównaniu do normalnego cyklu dla bawełnianych ubrań. Syntetyczne ECO - odpowiedni do ubrań syntetycznych lub do prania tkanin różnego rodzaju. Pozwala zaoszczędzić do 52% energii. Szybki’30 ECO - służy do prania lekko zabrudzonych tkanin syntetycznych bądź ubrań wymagających tylko odświeżenia, dzięki jego wyborze pralka zużywa do 65% mniej energii, a czas prania to tylko pół godziny.

Dodatkowo nowe pralki Hotpoint wyposażone w wyświetlacz LCD posiadają funkcyjny przycisk ECO, który pozwala na zmianę podstawowych programów takich jak Bawełna 60. Syntetyczne oraz Szybki’30, na cykle ekologiczne.

Auto Stand B pozwala z kolei zredukować zużycie energii elektrycznej. Rozwiązanie to sprawia, że użytkownik nie musi się martwić o zwiększony pobór prądu po zakończeniu prania, np. w przypadku gdy musi wyjść z domu lub gdy, zajmując się innymi czynnościami, zapomina o włączonej pralce. Po zakończeniu cyklu, każde urządzenie nadal pobiera prąd, ale wszystkie nowe pralki Hotpoint zużywają jego minimalną ilość, właśnie dzięki wyposażeniu w automatyczny system stand-by. Rozwiązanie to uaktywniania się po 3. minutach od zakończenia pracy pralki, co pozwala zaoszczędzić nawet do 70% energii w porównaniu z modelami nie wyposażonymi w tę funkcję.

Modele o załadunku 6 kg mogą się pochwalić symbolem A+ (który oznacza możliwość zaoszczędzenia dodatkowych 10. energii w porównaniu z klasą A), a modele 7- i 8-kilogramowe - symbolem A++ (oszczędność do 20% energii). Wszystkie energooszczędne pralki Hotpoint charakteryzują się ponadto cichym trybem pracy oraz wyposażone są w program Woolmark Platinum Care.

Dostępne modele pralek z funkcją ECO:
• ECO7D 1492 (EU) - 2 049 PLN
• ECO6D 109 (PL) - 1 949 PLN
• ECO7F 1292 (EU) - 1 849 PLN
• ECO6F 105 (PL) - 1 799 PLN
• ECOSD 129 (EE) - 2 099 PLN
• ECOSF 129 (EE) - 1 949 PLN

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)