Energooszczędne domy

Energooszczędne domy

Energooszczędne domy
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta
07.09.2011 11:38, aktualizacja: 21.09.2011 15:40

Wzrastające ceny energii elektrycznej oraz koszty ogrzewania domów sprawiają, że inwestorzy poszukują innowacyjnych technologii prowadzących do obniżenia tych wydatków. Odpowiedzią na tego typu zapotrzebowanie są coraz bardziej popularne domy energooszczędne.

Tradycyjne budownictwo murowane coraz częściej ustępuje miejsca prefabrykatom. Dzieje się tak głównie z powodu niższych kosztów eksploatacji domu wykonanego z gotowych elementów drewnianych oraz szybkością wznoszenia takich budynków.

Główną cechą energooszczędnych budynków jest niskie zużycie energii służącej do ogrzania pomieszczeń. Domy te są budowane z drewna, które jest bardzo dobrym izolatorem minimalizującym ubytek ciepła przez ściany. Poza tym drewno jako budulec jest materiałem bardzo trwałym oraz doskonale izolującym wnętrze przed hałasem.

Niezbędnym elementem wyposażenia budynku energooszczędnego jest wentylacja mechaniczna (rekuperator). Zapewnia ona komfort użytkowania budynku oraz w okresie grzewczym znacznie wpływa na obniżenie rachunków za ogrzewanie. W domach energooszczędnych wykorzystuje się odnawialne źródła energii, które służą do przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz, przez zastosowanie pompy ciepła, do ogrzewania budynku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)