Elektryczna hulajnoga – klucz do wolności i nowoczesnego stylu życia

Elektryczna hulajnoga – klucz do wolności i nowoczesnego stylu życia

Ruptor_R3
Ruptor_R3
Źródło zdjęć: © materiały partnera
25.08.2023 14:54, aktualizacja: 29.08.2023 14:54

Powrót do szkoły nie musi oznaczać codziennego stania w korkach czy oczekiwania na opóźniony autobus. I nie mówimy tu o chodzeniu pieszo czy nawet o jeździe rowerem. Dzisiaj tryumf święcą hulajnogi elektryczne – to nowoczesność, wygoda, niezależność i proekologiczny styl życia. Jak wybrać odpowiedni model, czym się kierować i jaki sprzęt będzie odpowiedni dla ucznia czy studenta?

Powrót do szkoły to – oprócz nowych i starych znajomych, kolejnych szans i możliwości rozwoju – także powrót do autobusu, tramwaju czy stania w korkach w samochodzie. Rodzice, których dzieci nie mogą do szkoły pójść pieszo, dobrze wiedzą, co to oznacza. Czas, pieniądze, nerwy, konieczność "urywania się" z pracy, by odebrać pociechę przed zamknięciem świetlicy albo zawieźć na trening, angielski czy zajęcia śpiewu…

Sytuacja bez wyjścia?

Tylko pozornie. Kiedyś sposobem na transport do oddalonej szkoły innym niż komunikacja miejska lub auto rodziców był tylko rower. Dziś jest alternatywa – wygodniejsza i bardziej zachęcająca – hulajnoga elektryczna.

Dzięki niej możemy przemieszczać się sprawnie, omijając korki i unikając opóźnień. Co więcej, jest to środek transportu przyjazny dla środowiska. Brak emisji spalin, niskie koszty eksploatacji (nawet 1 zł na 100 km!) oraz możliwość ładowania w domu sprawiają, że hulajnogi są symbolem ekologicznego i ekonomicznego podejścia do życia. A młodym hulajnoga daje poczucie wolności i niezależności, pozwalając na samodzielne przemieszczanie się po mieście – do szkoły, na zajęcia dodatkowe czy po prostu dla zabawy.

Jak wybrać hulajnogę elektryczną?

Żeby dokonać odpowiedniego wyboru hulajnogi, trzeba wziąć pod uwagę kilka istotnych cech. Przede wszystkim kluczowe są moc i zasięg. Jeśli pokonujesz krótkie dystanse, możesz wybrać model o mniejszej mocy. Jednak jeśli trasa na uczelnię czy do szkoły prowadzi przez całe miasto, warto zainwestować w model o większym zasięgu.

Bezpieczeństwo jest kolejnym ważnym aspektem. Upewnij się, że hulajnoga jest wyposażona w odpowiednie oświetlenie, hamulce oraz sygnały dźwiękowe.

Waga i kompaktowość to kolejne cechy, na które warto zwrócić uwagę. Dla uczniów i studentów ważna jest możliwość łatwego składania hulajnogi i zabrania jej do środka budynku uczelni czy szkoły, a także przydaje się w chwilach, gdy trzeba wejść z hulajnogą do tramwaju czy pociągu.

Na koniec jakość i wytrzymałość. Wybierając hulajnogę, warto postawić na renomowane marki, które oferują solidne i trwałe modele.

Warto dodać, że nie każdy model hulajnogi będzie odpowiedni dla każdej osoby. Inne potrzeby mają dzieci, inne młodzież, a jeszcze inne – pracujący czy studiujący młodzi dorośli. Wybór właściwej hulajnogi elektrycznej to nie lada wyzwanie, zwłaszcza gdy na rynku dostępnych jest wiele modeli o różnych specyfikacjach.

Spróbujmy coś na to poradzić i dobrać odpowiedni sprzęt. Powiedzieliśmy już o ogólnych zasadach, jakimi należy się kierować przy zakupie, teraz skupmy się więc na relacji między wiekiem użytkownika i jego potrzebami a konkretnym modelem hulajnogi elektrycznej.

Dla najmłodszych – bezpieczeństwo przede wszystkim

Jeśli szukasz hulajnogi dla dziecka w wieku 3–7 lat, warto zwrócić uwagę na modele zaprojektowane specjalnie z myślą o najmłodszych. Takie hulajnogi, jak na przykład model Motus KID, są wyposażone w funkcje zwiększające bezpieczeństwo, takie jak "tryb pieszy", który ogranicza prędkość hulajnogi. Dzięki temu maluchy mogą cieszyć się jazdą, jednocześnie pozostając w zasięgu wzroku rodzica. Dodatkowym atutem może być wybór kolorów – czarny, niebieski i różowy.

Dla tak małego dziecka to będzie pierwsza hulajnoga elektryczna, z pewnością zbuduje w nim uczucie niezależności i "dorosłości". Szczególnie jeśli obok będzie jechał tata albo mama na swojej maszynie. Idealne rozwiązanie na drogę do przedszkola czy szkoły – trzeba pojechać z dzieckiem, ale jest znacznie szybciej, no i znacznie rzadziej usłyszysz "Ja nie chcę dzisiaj nigdzie iść".

Dla starszych dzieci – kompaktowość i wydajność

Dzieci w wieku 6–12 lat potrzebują hulajnogi, która pozwoli im na szybki i samodzielny (o ile dziecko skończyło 10. rok życia) dojazd do szkoły. Model Siver City to doskonały wybór dla tej grupy wiekowej. Jest lekki, waży zaledwie 13 kg, więc nie będzie problemu z zabraniem go do szatni w szkole, szczególnie, że łatwo się składa. Ma też spory zasięg – aż 18 km na jednym ładowaniu.

Dodatkowo jest świetnie oświetlony, co zwiększa bezpieczeństwo podczas jazdy.

Tu warto dodać, że hulajnoga elektryczna to też korzyści dla zdrowia. Chociaż napędzana jest silnikiem, to jednak jest to podróżowanie na stojąco, z prostymi plecami, poza tym dziecko jest na świeżym powietrzu. Nowoczesny i atrakcyjny model sprawi też, że i po lekcjach nie raz "wskoczy" na hulajnogę.

Motus PRO 8,5 Lite
Motus PRO 8,5 Lite© materiały partnera

Nie tylko dla nastolatków

Nastolatkowie i studenci cenią sobie nie tylko funkcjonalność, ale także styl. Modele takie jak Motus Scooty 10 Lite czy Motus Scooty 10 są idealne dla młodzieży i drobniej zbudowanych dorosłych.

Są wytrzymałe, mają dodatkowe elementy oświetlenia i kierunkowskazy, które nie tylko zwiększają bezpieczeństwo, ale także dodają hulajnodze stylu, tak cenionego przez ludzi w okresie dorastania. Dodatkowo te modele mają duży zasięg – nieco mocniejszy od modelu Lite jest Motus Scooty 10, który przejedzie nawet 60 km! Osoby, które szukają nieco lżejszego pojazdu, mogą zainteresować się mniejszą wersją, czyli Motus Scooty 8,5.

Hulajnoga elektryczna to dla młodego użytkownika "wyzwolenie się" od konieczności proszenia rodziców o podwiezienie nie tylko do szkoły, ale też na uczelnię, spotkanie ze znajomymi czy dojazd na zajęcia pozaszkolne. Daje poczucie wolności i buduje odpowiedzialność – jazda na hulajnodze elektrycznej wymaga stosowania się do przepisów kodeksu drogowego i zadbanie o bezpieczeństwo własne i innych.

Dla młodzieży i dorosłych – moc i zasięg

Osoby dorosłe i bardziej świadomi użytkownicy potrzebują hulajnogi, która pozwoli im na pokonywanie większych odległości. Nie raz muszą przejechać całe miasto, by dostać się na uczelnię czy do pracy. W tym segmencie wybór jest bardzo szeroki i ogranicza go właściwie tylko budżet. Wśród modeli do 3 tys. zł warto zwrócić uwagę na Kaboo Skywalker, Ruptor R1 czy Motus PRO 8,5 Lite.

Są mocniejsze od hulajnóg miejskich, bardziej zaawansowana technologia pozwala na jazdę nawet w trudniejszym terenie. Ich waga jest stosunkowo niewielka, są bardzo poręczne, łatwo więc zabrać je do biura czy budynku uczelni.

Dla tych, którzy szukają czegoś bardziej zaawansowanego, modele takie jak Motus PRO 10, Dualtron czy Ruptor R3 będą dobrym wyborem. Mają większą moc i zasięg, zatem nadają się też do terenów pozamiejskich, szczególnie że dobrze radzą sobie poza utwardzoną drogą. Są do tego bardziej designerskie, co może być argumentem dla osób mających większe poczucie estetyki lub chcących wyróżnić się na tle innych.

Na najwyższej półce mamy hulajnogi kosztujące więcej niż 4 tys. zł, jak Motus PRO Sport, Kaabo Mantis 10 ECO czy Dualtron Raptor II. Pozwalają na znacznie bardziej dynamiczną jazdę dzięki dwóm silnikom, a przez to – większej mocy. Są bardzo zaawansowane technicznie, sprawdzają się nie tylko podczas dojazdów do szkoły czy pracy, ale też przy jeździe po bezdrożach dzięki świetnej amortyzacji.

Wszystkie te modele mają też bardzo żywotną baterię, która pozwoli na wieloletnie użytkowanie.

Modne i wygodne

Elektryczna hulajnoga to nie tylko środek transportu, ale również symbol nowoczesności i ekologicznego podejścia do życia. Wybierając odpowiedni model, możemy cieszyć się komfortem, oszczędnością czasu i niezależnością. Dzieci nie tylko chętnie wrócą we wrześniu do szkoły na elektrycznej hulajnodze, ale też będzie ona skuteczną zachętą do tego, by wracać do niej codziennie w kolejnych miesiącach.

Odpowiednio dobrany model to wygodny środek transportu też w innych okolicznościach, pozwalając na wycieczki czy spotkania ze znajomymi "na mieście". Dlatego warto dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i sprawdzić wybrane modele przed dokonaniem zakupu. Dzięki temu codzienne dojazdy staną się prawdziwą przyjemnością.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie