Elektroniczna Niania dla najmłodszych

Elektroniczna Niania dla najmłodszych

Elektroniczna Niania dla najmłodszych
29.12.2009 12:34, aktualizacja: 09.01.2012 12:19

Firma TOPCOM wprowadza na rynek elektroniczną nianię Babytalker 3500 SEDS - bezprzewodowe urządzenie pozwalające monitorować reakcje dziecka podczas snu. Firma wyposażyła nianię w autorską technologię SEDS (Smart ECO Distance Switch). Choć dotychczas nie udowodniono szkodliwości sygnału emitowanego przez elektroniczne nianie, nowe urządzenie eliminuje to zjawisko aż o 50 proc. Sam rodzic może regulować jego zakres, przełączając urządzenie na jeden z dwóch trybów redukcji mocy sygnału. Niania aktywuje się pod wpływem głosu (kaszlu czy płaczu) dziecka: w pozostałym czasie pozostaje w uśpieniu, nie emitując sygnału.

Rodzice mogą w każdej chwili monitorować zachowanie dziecka, a dzięki dwukierunkowej komunikacji mogą skorzystać z funkcji interkomu: uspokoić maleństwo, mówiąc do niego za pośrednictwem niani. Urządzenie wyposażono także w wiele innych funkcji: ciekłokrystaliczny wyświetlacz pokazuje temperaturę panującą w pokoju dziecka, urządzenie może emitować kojące kołysanki, zaś funkcja timera może informować o porze karmienia czy podawania leków.

Obraz
© (fot. Topcom)

Zasięg urządzenia wynosi do 5. m w pomieszczeniach i do 600 m w obszarze niezabudowanym. Ewentualne przekroczenie zasięgu sygnalizowane jest dźwiękiem. Urządzenie wyposażono w sygnalizator wyczerpywania się baterii, a także lampkę nocną (włączaną pilotem). Działanie niani, oparte na technologii DECT, nie jest zakłócane obecnością innych urządzeń – np. telefonów bezprzewodowych czy komórkowych.

Niania Babytalker 350. SEDS będzie dostępna od stycznia 2010 w cenie około 399 PLN.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)