Ekran dwudotykowy to przeżytek!

Ekran dwudotykowy to przeżytek!
Źródło zdjęć: © synaptics

24.07.2009 20:48, aktual.: 27.07.2009 10:28

Firma Synaptics wprowadza do swojej oferty nowy rodzaj ekranu dotykowego. Jego najważniejszą cechą, oprócz rozpoznawania gestów, jest możliwość jednoczesnego odczytu do 10 dotknięć

Możliwości stworzonego przez firmę Synaptics ekranu pojemnościowego ClearPad 3000 nie kończą się na rozpoznawaniu dotyku. Wyczuwa on również szereg innych czynności - od pojedynczego dotknięcia, poprzez znane z ekranów multi-touch _ szczypanie _, aż do obracania.

Obraz
© (fot. synaptics)

Maksymalna dostępna przekątna pojedynczego kawałka takiego ekranu to 8 cali. Jego grubość to zaledwie 0,3 mm, a czujniki rozmieszczone są na całej jego powierzchni. Oznacza to, że wyświetlacz ten nie ma w sobie ani kawałka nieczułej na dotyk powierzchni czy ramki. Dodatkowo oferuje on udoskonalone zarządzanie energią.

Nowy ekran został specjalnie zaprojektowany do współpracy z _ trójwymiarowymi interfejsami użytkownika kolejnej generacji _. Znajdzie on zastosowanie w szerokiej gamie elektroniki użytkowej, która wykorzystuje zarówno tradycyjne ekrany TFT, jak i OLED.

Na urządzenia wykorzystujące ten rodzaj ekranu będziemy musieli jednak jeszcze chwilę zaczekać. Jego dostawy do producentów sprzętu rozpoczną się dopiero w listopadzie. Oznacza to, że pierwsze urządzenia wyposażone w nowy ekran pojawią się na rynku zapewne nie wcześniej, niż na początku przyszłego roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)