Einstein o muzyce i globalnej polityce – na aukcje trafia nagranie z 1951 roku

Einstein o muzyce i globalnej polityce – na aukcje trafia nagranie z 1951 roku

Einstein o muzyce i globalnej polityce – na aukcje trafia nagranie z 1951 roku
Źródło zdjęć: © East News
07.05.2019 10:51, aktualizacja: 07.05.2019 13:18

Na aukcję Heritage Auctions trafiło niedawno nagranie rozmowy z 1951 roku pomiędzy Einsteinem a jego dwójką przyjaciół. To jedna z bardzo nielicznych okazji, by usłyszeć głos jednego z najsłynniejszych naukowców.

Na aukcję Heritage Auctions trafiło niedawno nagranie rozmowy pomiędzy Einsteinem a jego dwójką przyjaciół, również naukowcami - Jackiem i Franceską Rosenburg w 1951 roku. To jedno z bardzo nielicznych nagrań, na których można usłyszeć głos jednego z najsłynniejszych naukowców.

Przedmiotem aukcji Heritage Auctions jest nagranie szpulowe z 1951 roku, na którym możemy usłyszeć rozmowę pomiędzy Einsteinem a jego dwójką przyjaciół, również naukowcami - Jackiem i Franceską Rosenburg. Obecna cena nagrania szpulowego na aukcji wynosi 5850 dol. Kupujący otrzyma również płytę CD, na którą została przegrana rozmowa.

Na 33 minutowym nagraniu można posłuchać, jak Einstein żartuje, opowiada o swoich pasjach i żalach. Można usłyszeć między innymi, jak naukowiec zachwyca się muzyką Brahmsa, Schuberta czy Beethovena. Nie zabrakło też dowcipów, które pozwalają bliżej poznać poczucie humoru Einsteina.

Na udostępnionych fragmentach można również usłyszeć poważniejszy ton rozmowy, podczas którego Einstein wyraża swój żal w związku z rolą, jaką odegrał w tworzeniu bomb atomowych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)