Egg Minder - inteligentny pojemnik na jajka

Egg Minder - inteligentny pojemnik na jajka
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

21.11.2013 14:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli kiedykolwiek zdarzyło ci się zapomnieć o uzupełnieniu zapasu jajek w lodówce i przez to mieć problemy z przygotowaniem jakiegoś dania - to rozwiązanie może ci się spodobać. Egg Minder jest pojemnikiem, który będzie pamiętał za ciebie zarówno o ilości, jak i o świeżości jaj, które w nim umieścisz.

Rzadko kto choć raz nie poczuł złości i irytacji, gdy okazało się, że w lodówce zabrakło jajek. Do najbliższego sklepu daleko lub wszystkie są już/jeszcze zamknięte, na dworze zimno, a ciebie akurat dopadła wielka chęć na solidną porcję jajecznicy, babciny kogel-mogel lub pyszne ciasto domowej roboty. Być może takie sytuacje już niedługo nie będą się zdarzać, a to dzięki inteligentnemu pojemnikowi na jajka o roboczej nazwie Egg Minder. Projekt takiego gadżetu pojawił się niedawno w portalu Quirky, pomagającym w realizacji ciekawych koncepcji.

Na pierwszy rzut oka Egg Minder przypomina każdy inny pojemnik na jajka, ale potrafi o wiele więcej niż swoje tradycyjne odpowiedniki. Nie tylko ochroni jajka przed uszkodzeniem, ale również policzy je i zbada ich świeżość, a najważniejsze informacje prześle poprzez wmontowany moduł Wi-Fi na nasz telefon. Do urządzenia jest oczywiście dołączona specjalna aplikacja.

Egg Minder pomieści 1. jaj. Możemy z niego wyjmować i dokładać nowe jajka, a pojemnik sam rozpozna, które są starsze, a które dopiero co kupione. Twórca gadżetu, Amerykanin Rafael I. Hwang, zapewnia także, że Egg Minder potrafi zbadać świeżość jaj. Jeśli któreś z nich nie będzie już nadawało się do spożycia, niezwłocznie otrzymamy informację o tym na nasz smartfon. Możemy liczyć także na odpowiednie powiadomienie w sytuacji, gdy jajka się skończą lub (w zależności od ustawień, które wprowadzimy), zostanie ich niewiele. Dzięki temu będzie można odpowiednio wcześnie uzupełnić braki, robiąc codzienne zakupy.

Wielu osobom Egg Minder może się wydawać czymś całkiem niepotrzebnym, ale wielbiciele ciekawych gadżetów, a przede wszystkim smakosze potraw z jajek i osoby lubiące dużo gotować uznają ten pojemnik za ciekawy pomysł. Czy kiedykolwiek koncepcja ta zostanie zrealizowana, zdecydują internauci. Przewidywana cena, jaką będzie trzeba będzie zapłacić za Egg Minder, to 7. dolarów.

Anna Paczuska

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)